Вила “Lemonis”, се наоѓа во централниот дел на Пoлихроно, на улицата кај Црквата, и на 150m од плажа. На 50м од вилата на истата улица која води кон плажа има супермаркет како и познатиот млечен ресторант “Lemonis Bakery“, ресторани за брза храна.. Одлична вила  и локација во центар. Под вилата до влезот има салон за убавина Nails Land. Вилата располага со апартмани со една спала соба за 4 лица на: приземје / први и втори кат. Сите апартмани се исти и опремени со: просторна дневна соба со кујна (комплетно опремена+голем фрижидер), трепезарска маса,  TV, кревет на спуштање каде може да спијат две лица и спална соба со брачен кревет за уште две лица, гардеробер, купатило, клима и  интернет – БЕСПЛАТНИ. Сите апартмани имаат голема тераса каде што се излегува од спалната и дневната соба. Тарасата на II-ри кат има поглед на море. Вилата нема сопствен паркинг, гостите со сопствени возила може да паркираат на улицата пред вилата доколку има слободни места за паркирање. 

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23  |  7% попуст за целосна уплата до 01.04.23

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Во апартманот, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат; 6 години;
 • –  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 200m од вилата на булеварот кај семафорите на автобуската постројка.
 • –  Клима и Wi-Fi интернет, БЕСПЛАТНО!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • –  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ПОЛИХРОНО, според термини од табелата Патни информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓање
 Куманово: (бензинска Макпетрол – автопат)  04:15h 
 Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија)  05:45h
 Неготино: (бензинска, Макпетрол)  06:15h
 Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Полихроно: 14:20 по МК време / 15:20 по ГР време (на постројката)

Error: Contact form not found.