ВИЛА ЛАЗОС – на околу 90 м. од плажа.Располага со: 1/2 std (еден дупли кревет) и 1/3 std (еден дупли и еден поединечен кревет) ;1/3+2 апартман (спална соба со 1 дупли + еден поединечен кревет,и дневна соба со 2 кревети за деца, опремена кујна, ТВЦ , тв, WI–FI ; и 1/3+2 апартман,во кој во спалната соба има 1 дупли кревет + поединечен кревет и дневна со 2 кревети на спрат-за 2 деца,опремена кујна,ТВЦ, тв, WI-FI, тераси;  и 1 дуплекс апартман на приземје 1/2+1/2+2, погоден за 2 фамилии со 2 спални-една спална со француски,а другата спална со два одвоени кревети ,плус голема кујна со дневна, каде има можност за спиење на 2 лица.

Климата не е вклучена во цената-доплата на лице место(3 еур за соба,6 еур за дуплекс апартман).
Координати: 39.068306, 20.690722

ВИЛА ЛАЗОС – КАНАЛИ
ПЕРИОДНоќ1/2
стд
1/3
стд
1/2+2 апп1/3+2 апп1/2+1/2+2
дуплекс
04.06-11.06790100110120140
11.06-18.067130140150160180
18.06-25.067170180190200250
25.06-02.077220240260280320
02.07-09.077260280300320360
09.07-16.077270290310330370
16.07-23.077290310330350430
23.07-30.077290310330350430
30.07-06.087290310330350430
06.08-13.087290310330350430
13.08-20.087290310330350430
20.08-27.087280300320340400
27.08-03.097250270290300350
03.09-10.097190200210220290
10.09-17.097160170180190200
17.09-24.097120130140   150180

Доплата за туристичка такса 0,5 €-по соба на ден,1 €- дуплекс  на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра (1евро=62 ден.) за наем на апартмани и дуплекси за 7 ноќи.

Автобуски превоз: Во 05:00  ч Прилеп – Канали ; 14.00 Канали – Прилеп.

Цена за превоз: 2800 ден повратнен билет, за деца до 14 год 1800 ден.

Напомена: 

 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • Менување на чаршави во собите во сите вили е на секои 4 дена.
 • Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч по локално време.

                                                                                

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

KANALI  LAZOS IOANNIS

Odo Zaloggou, Kanali 481 00 POST CODE, Preveza, Greece

Координати: 39.068306, 20.690722

Error: Contact form not found.