Вилата се наоѓа на 200 метри од море, и 500 метри од шеталиштето во Едипсос. Во нејзина близина има доста ресторани, кафе-барови, продавници итн. Поседува двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија опремени со кујнски дел, тераса, ТВ, купатило, клима (со доплата). Постелнината се менува на половина смена. За време на престојот, гостите сами ја одржуваат хигиената.

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА

Вила
KYPRIANOS
15.06.
26.06.
24.06.
03.07.
03.07.
12.07.
12.07.
21.07.
21.07.
30.07.
30.07.
08.08.
08.08.
17.08.
17.08.
26.08.
26.08.
04.08.
04.09.
13.09.
број на ноќевања9999999999
Студио 02 наем160210225285325325325285225160
Студио 03 наем185235255320355355355320245185
Студио 04 наем205255275340375375375340265205

НАПОМЕНА:

  • Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.
  • Климата се доплаќа 5 евра од ден по студио/апартман
  • Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот а постелнина се менува на половина смена.
  • Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.
  • За овој аранжман важат општите услови за патување

ТУРИСТИЧКА ТАКСА:

  • Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.  
[contact-form-7 404 "Not Found"]