Вила Катерина се наоѓа во Лептокарија,  сместена на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот. Вилата има безжичен интернет и простор за багаж. На три спрата, со трокреветни, четврокреветни студиа и апартмани

Во секоја соба има опремена кујна, тоалет со туш, телевизор, клима уред (со доплата на лице место 5еур на ден) и тераса…

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВДЕНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Првите два и последните два термина се промо цени и на нив не следува попуст

-15% за резервации направени и целосно уплатени до 28.02.2022

ЛЕПТОКАРИЈА – ВИЛА КАТЕРИНА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
термининоќистудио 1/3студио 1/4
28.05-04.06.202277999 промо
04.06-11.06.20227119139 промо
11.06-18.06.20227149169
18.06-25.06.20227189209
25.06-02.07.20227229249
02.07-09.07.20227259279
09.07-16.07.20227279299
16.07-23.07.20227289309
23.07-30.07.20227319339
30.07-06.08.20227319339
06.08-13.08.20227319339
13.08-20.08.20227319339
20.08-27.08.20227309329
27.08-03.09.20227289309
03.09-10.09.20227239259
10.09-17.09.20227199219
17.09-24.09.20227159169 промо
24.09-01.10.2022799109 промо

Услови:

Доплата за клима уред 5€ на ден ( се плаќа во вилата )
-Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 45€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
– Деца до 1,99 години бесплатно

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ.

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

05:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
03.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
04.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола
Поаѓање од Грција:

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

[contact-form-7 404 "Not Found"]