Вила Јадран е лоцирана во мирниот дел на Улцињ, на 250 метри од Големата плажа. На 2 мин. пешачење од вилата се наоѓаат неколку маркети, пекара, слаткарница и разни продавници за сувенири и гардероба. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија. Сите соби се комплетно опремени со мини кујна, сопствен тоалет со туш кабина, ТВ, Wi-Fi, клима (вклучена во цената) и балкон. Вилата поседува соствен паркинг за гостите.

КООРДИНАТИ: 41.91584103587592, 19.236607583335317

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ОД 50% ДО 30.04.2022

Термин22.06 – 29.0729.06 – 06.0806.07 13.0813.07 – 20.0820.07 – 27.0827.07 – 03.0903.08 – 10.0910.08 – 17.0917.08 – 24.0924.08 – 31.0931.08 – 07.10
Ноќевања77777777777
Студио 1/2189€189€219€229€249€249€249€249€229€209€199€
Студио 1/3259€259€289€299€319€319€319€319€299€279€269€
Студио 1/4309€309€339€349€369€369€369€369€349€329€319€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
– Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
– Автобуски превоз


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
– Скопје (Дрводекор) – 45€
– Куманово (бензинска Макпетрол или автобуска) – 50€
– Велес (кружен тек кај Коструницата) – 50€
– Росоман (Црна Река – Сирково) – 55€
– За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
– За билет во еден правец се одбива 10€
– Поаѓање од Скопје секоја среда во 23:30h, враќање од Улцињ секој четврток во 15:30h

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
– За оваа понуда важат општите услови за патување 

[contact-form-7 404 "Not Found"]