КОПАОНИК е најголем планински масив и Национален парк во Србија, најпознат туристички скијачки центар во Србија, со најдобро скијање и поврзани ски патеки и жичари.

БРЗЕЧЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Жичарите Бела река 1 и 2 го поврзува Брзече со централниот ски центар Копаоник, а на секои 60 мин. има автобус од Брзече до Копаоник.


Вила ИВАНОВИЧ – БРЗЕЧЕ

Вила Иванович се наоѓа на 1100 м.н.висина, на 350 м.од жичарата Бела Река  опкружена со букова и борова шума. Тоа е објект со дво, тро и четворо креветни соби и апартмани (54 кревети), секоја соба со тв, сопствено купатило, WI-FI, ресторан со домашна кујна, паркинг, скијачница.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

    

Напомена:

 • Деца до 2,9 години бесплатно
 • Деца од 3 – 6,9 години 50% попуст и
 • од 7-11,9 години 30% попуст.
 • Попустот важи за деца со двајца возрасни лица во соба, и во тој случај возрасните плаќаат по цена во двокреветна соба.
 • Појадокот и вечерата се на база на шведска маса.
 • Сместувањето е во 14 часот, а напуштање на собите во 10 часот.
 • Задолжително патничко здравствено осигурување

Во цената е вклучено:

 • 3 ноќевања со појадок и вечера по лице
 • Туристичка такса

Во цената не е вклучено:

 • Автобуски превоз Прилеп – Копаоник – Прилеп по цена од 2400 денари
 • Деца до 14 години плаќаат 1400 денари за превоз

Напомена

 • 05.02.2021, со поаѓање во 23.00 од Прилеп;
 • Можност  за  изнајмување на ски – опрема : чизми + ски (карвинг) + стапчиња = 200 ден. од ден (комплет)

        

[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]