Вила ИОНИО на околу 80 – 90 м. од плажа, со убав двор, располага со: 1/2, 1/2+1 (1 дупли и 1 поединечен кревет) и 1/2+2 (еден дупли и два кревети на спрат за 2 возрасни лица и 2 деца) студија, опремени со кујна, купатило, тв, тераси. Климата е вклучена во цената.
Координати: 39.237643, 20.483657
         

  Вила ИОНИО
ПЕРИОДНоќ1/21/2+11/2+2
04.06-11.067110120130
11.06-18.067150160170
18.06-25.067200220240
25.06-02.077250270290
02.07-09.077290310330
09.07-16.077300320340
16.07-23.077320340360
23.07-30.077320340360
30.07-06.087320340360
06.08-13.087320340360
13.08-20.087320340360
20.08-27.087300320340
27.08-03.097280300320
03.09-10.097230250260
10.09-17.097190200210
17.09-24.097140150160

Цените се изразени во евра (1 евро=62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,5€ по соба на ден (плаќање во агенција).

Автобуски превоз:  Во 05:00 од Прилеп – Амудиа, 14.00 Амудиа – Прилеп.

Цена за превоз: 2800 ден повратнен билет. Деца до 14 г.=1800 денари.

Напомена: 

 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината, ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.
 • За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
 • Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 14 ч по локално време.
 • Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

AMUDIJA  VILA IONIO

ATHANASIOU ANNA

ENOIKIAZOMENA DOMATIA

Ammoudia 480 62, Greece EPIRUS GREECE

Координати: 39.237643, 20.483657

[contact-form-7 404 "Not Found"]