ВИЛА АПАРТМАН “ФЛОРА” ТОРОНИ

Вила Флора е одлично позиционирана на само 30м од плажа, во близина на првиот влез во Торони. Вилата е поставена на главната улица, која воедно минува и покрај самата плажа, во непосредна близина до сите потребни содржини на ова место. Вилата располага со двокреветни, трокреветни студија и апартмани распоредени на високо приземје, прв и втор кат. Секоја од собите е опремена со соодветен мебел, мини кујна, тоалет, ТВ, клима и тераса. Во склоп на самата вила на приземјето од куќата има ресторан таверна каде што гостите може да се претпатат на полупанскионска услуга и да уживаат во вкусовите на одличниот вкус на традиционалната грчка кујна.. Вилата заради непосредната близина на прекрасната плажа во Торони и мирниот карактер на селото е одличен избор за релаксиран летен одмор.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

ФЛОРА 1

 • 1/2 студио (сместување во студио со брачен кревет за две лица)
 • 1/2+1 студио (сместување во студио со брачен кревет и еден единечен кревет, макс. 3 лица)
 • 1/2+1+EXB АПП (сместување во едноспален апартман со брачен кревет, еден редовен кревет и екстра кревет на спуштање, макс. 4 лица)
 • 1/2+2 АПП (свестување во апартман со брачен кревет и два редовни кревети во друга соба, макс. 4лица )

Цени за наем на студио / апартман за 7 ноќевања во Flora I.

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените се дадени за наем на студио без превоз за 7 ноќи/8 дена. 

ФЛОРА 2

Вила Флора 2 е втората зграда од комплексот Флора и  располага со двокреветни, трокреветни студија распоредени на високо приземје, прв и втор кат. Секоја од собите е опремена со соодветен мебел, мини кујна, тоалет, ТВ, клима и тераса. Во склоп на самата вила на приземјето од куќата има ресторан таверна каде што гостите може да се претпатат на полупанскионска услуга и да уживаат во вкусовите на одличниот вкус на традиционалната грчка кујна.. Вилата заради непосредната близина на прекрасната плажа во Торони и мирниот карактер на селото е одличен избор за релаксиран летен одмор. 

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • * Сместување во Студио 7 ноќи


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

 • * Превоз до избраниот објект во Грција.
 • Задолжително патничко осигурување.
 • * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….
 • * Туристичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ
 • * ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ПЦР ТЕСТ.  


НАПОМЕНИ:

 • – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • – Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • – Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);
 • – Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;
 • – Агенција го задржува правото во случај на слободни (непродадени) капацитете да ги објави и продаде слободните капацитети по Last Minute цени при што лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • – Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани од едно студио, истите служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување. 
 • – Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • – Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори.
 • – Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • – Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
 • – Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
 • – Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • – Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.
 • – За овој аранжман важат Општите Услови на Патување


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • – За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на поефтиниот термин;
 • – Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год.
 • Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);


Локација/ Кординати: 39.989060, 23.898658

Error: Contact form not found.