Неи Пори е место, кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила Фамилија  се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 10 соби од кои (  студија 1/2, ,студија 1/3 дуплекс  1/3+1/2 ).Вилата се наоѓа 150 м одалечена од плажа .Wi-fi – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден во мај ,јуни и септември а бесплатна во јули и во август)

20% за резервација до 31.01.2022

Цени за наем на студио/апартмантермин
ноќи1/2студио1/3студио1/3+1/2дуплекс
05/22/2277070120
05/29/227110120190
06/05/227150170280
06/12/227210220360
06/19/227240260400
06/26/227250270450
07/03/227270290490
07/10/227320340490
07/17/227320340499
07/24/227320340499
07/31/227320340499
08/07/227320340499
08/14/227320340499
08/21/227310330450
08/28/227260280400
09/04/227240260340
09/11/227170190270
09/18/227100110180

    Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по  курс 1 евро = 62 денари.

 • – За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.
 • – Доплата на туристичка такса -0,5€ на студио  од ноќ (се плаќа во објектот )
 • – Користењето на клима-уред, во јули и август бесплатно / (5 евра на ден) во мај ,јули и септември
 • – WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
 • –        За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)
 • –        За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 
 • –        Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • –         Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • –         За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • –         Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • –         За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • –         Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • –         Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • –        Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата. 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

[contact-form-7 404 "Not Found"]