ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ  располага со двокреветни и со трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор, на околу 250 метри од плажа.

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023

ЦЕНОВНИК бр.2 (01.01.2023)

114.06-23.06220
223.06-02.07240
302.07-11.07260
411.07-20.07275
520.07-29.07280
629.07-07.08290
707.08-16.08290
816.08-25.08280
925.08-03.09250
1003.09-12.09240
 • * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ 
 • (9 ноќевања со појадок и вечера со вклучен превоз)
 • – Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот
 • – Второ дете до 12 год. ГРАТИС (доплата за превоз 45 евра) за сместување во 1/3 соба
 • – Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот за сместување во ¼ соба
 • -Попуст за трето возрасно лице или дете над 12год – 20% попуст
 • – Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 25 евра ).
 • * Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место

Попустот важи за сместување со две возрасни лица

Поаѓање за Црна Гора:

 • Скопје (паркингот кај Борис Трајковски ) – 05.00 часот
 • –          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
 • –          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
 • –          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • –          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   
 • Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

 ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

НАПОМЕНА

 • За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра,
 • Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот.
 • ТА Скаут не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 • При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 • За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата до 01.04.2023
 • За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 • Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 • Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.

Error: Contact form not found.