На 70 км од Солун се наоѓа едно од најпознатите и најпосетуваните летувалишта во Грција. Посебно се препорачува за љубителите на шопингот и доброт помин, со многу продавници за бунди, кожа, кафичи, диска, таверни…. Живо место со голема плажа и топло море. Поволно за посета пред и вон сезона.

Вила Елит се наоѓа во центарот на Паралиа на 80-90 метри од плажа. Вилата располага со студија 1/2 – два поединечни кревети и 1/3 –со еден дупли (француски) и еден поединчен кревет.

Сите студија се на втор спрат и се опремени со кујна, сопствено купатило, тераса, тв, wi-fi и клима уред (доплата од 5 еур на ден )

ПАРАЛИА– ЕЛИТ
ПЕРИОДНОЌИ1/21/3
09.06-16.067160170
16.06-23.067180190
23.06-30.077210220
30.06-07.077240250
07.07-14.077250270
14.07-21.077260270
21.07-28.077270280
28.07-04.087270280
04.08-11.087270280
11.08-18.087270280
18.08-25.087250260
25.08-01.097240250
01.09-08.097180190
08.09-15.097170180
15.09-22.097165175
  • Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 ноќевања.
  • Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ноќ. ( плаќање во агенција)
  • Автобуски превоз : Прилеп 05:00 ч, Враќање од Паралиа 14:00 ч по локално време
  • Цена: 2100 ден., за деца до 14 год 1400 ден. повратен билет.
  • За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
  • Собите се напуштаат во 9:00 ч , а сместувањето во 13:00 ч по локално време.
[contact-form-7 404 "Not Found"]