Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат.
Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата.


Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос
ТерминиБрој ноќевања1/3 еко студио
без тераса
приземје
1/3 студио
2 кат
1/4 студио
со тераса
приземје
1/3+1 апартман
2 кат
1/2+1 апартман
2 кат
26.05.20237109€119€149€179€169€
02.06.20237139€149€169€199€189€
09.06.20237179€189€209€239€229€
16.06.20237229€239€259€289€279€
23.06.20237269€279€299€339€329€
30.06.20237299€309€329€369€359€
07.07.20237369€379€399€439€429€
14.07.20237439€449€469€509€499€
21.07.20237469€479€499€549€539€
28.07.20237469€479€499€549€539€
04.08.20237469€479€499€549€539€
11.08.20237469€479€499€549€539€
18.08.20237469€479€499€549€539€
25.08.20237389€399€429€469€459€
01.09.20237319€329€349€389€379€
08.09.20237259€269€289€339€329€
15.09.20237189€199€219€259€249€
22.09.20237149€159€179€209€199€

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации

Доплата за клима – 6 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

Во собите има опремено мини кујна
Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):
Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час
( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)

Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

Поаѓања од Тасос

Вила Елени, Потос 13:00ч. (локално време)
Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)

Error: Contact form not found.