Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно. Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

ВИЛА ЕЛЕНА – ПОЛИХРОНО
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
ТерминиНоќ.1/2 студио1/2+1 студио1/3 студио1/4 студиоКоментар
21.05-28.05.20237898999119Промо цени
28.05-04.06.20237119119129139Промо цени
04.06-11.06.20237149149169179Промо цени
11.06-18.06.20237249249269279
18.06-25.06.20237299299319359
25.06-02.07.20237319319339389
02.07-09.07.20237409409429459
09.07-16.07.20237409409429459
16.07-23.07.20237409409429459
23.07-30.07.20237409409429459
30.07-06.08.20237449449479509
06.08-13.08.20237449449479509
13.08-20.08.20237429429449489
20.08-27.08.20237329329369389
27.08-03.09.20237259259289319
03.09-10.09.20237209209229259
10.09-17.09.20237159159179209Промо цени
17.09-24.09.20237109109129139Промо цени
24.09-01.10.2023769697999Промо цени

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Велес (кружен тек-МакПетрол бензинска) – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Error: Contact form not found.