Vila Dobrodolac се наоѓа во викенд населбата Брзече на 1100 метри надморска височина и на18км од ски центарот Копаоник. На 250м од вилата се наоѓа гондола која води од Бела Река (Брзече) до Мали Караман (Копаоник). Сите соби имаат француски лежај и еден или два помошни кревети. Комплексот содржи Wellness&Spa дел.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА ДВЕ ЛИЦА ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

10% Попуст за резервации направени до 15.11.2021, со 30% уплата до 15.11.2021

Во цената е вклучено:

 •  3 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
 •  Туристички пратител на групата

Во цената не е вклучено:

 •  Автобуски превоз
 •  Туристичка такса 1,10€ по лице по ноќевање, а за деца од 7-15 години се плаќа 0,50€ по лице по ноќевање (се плаќа на рецепција)
 •  Патничко осигурување.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

 • – Цена за превоз за возрасен е 40 евра, а за деца од 3-11,99 години е 30 евра
 • – Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор), враќање од Копаоник во недела 15:00 часот
 • – Цената за превозот важи за месец Декември, Јануари и Февруари 2021/2022

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • – Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот.
 • – Во собите можат да престојуваат максимум 3 лица колку што платиле за престојот во собата
 • – Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • – Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце
 • – Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
 • – Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 61,8мкд
 • – Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
 • – Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
 • – За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
 • – Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
 • – За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • – За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • – Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • – Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ