Вила Диамант е лоцирана во Ксамил во самиот центар, веднаш до супер маркетот Алфа. Најблиската плажа е Бора Бора и се наоѓа на 150 метри оддалеченост од вилата. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија. Сите соби се комплетно опремени со сопствена мини кујна, сопствен тоален, балкон, клима вклучена во цената. 

20% ПОПУСТ НА СИТЕ ТЕРМИНИ (ВО ЦЕНОВНИК НЕ Е ПРЕСМЕТАН ПОПУСТОТ)  ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ЗА УПЛАТА ОД 50% ДО 28.02.2022

Термин04.0611.0618.0625.0602.0709.0716.0723.0730.0706.0813.0820.0827.0803.0910.0917.0924.09
Ноќевања77777777777777777
1/2149€159€179€209€249€269€299€299€299€299€299€289€269€209€199€179€169€
1/3159€169€199€229€269€329€329€329€329€329€329€309€289€229€219€199€189€

 ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!

НАПОМЕНА: 
– Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
– Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
– Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
–  За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ И САРАНДА
ГрадЦена
Скопје50€
Кавадaрци – Црна Река (трансфер до Скопје)55€
Велес (трансфер до Скопје)55€
Куманово (трансфер до Скопје)55€
Тетово (попатно)50€
Гостивар (попатно)50€
Кичево (попатно)50€
Охрид (поаѓање од Подмоље)45€
Струга (попатно)45€


– За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен. 
– За билет во еден правец се одбива 10 евра
– Поаѓање од Македонија секој петок, враќање од Албанија секоја сабота
– Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • – За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
  – Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • – Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
 •  – Задолжително патничко осигурување – информација во агенцијата
 • – Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • – За хигиената на собите се грижат гостите
 • – Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • – За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
 • – Се патува преку граничниот премин Ќафасан
 • – Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • – За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • – Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
 • – Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ
[contact-form-7 404 "Not Found"]