Вила „Camellia“ се наоѓа на 200м од градската песочна плажа на Валона и во непосредна близина на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студиа на I и II кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi (бесплатно). Клима се доплаќа на лице место 3€ од ден доколку се користи. На најгорниот III кат во вилата има голема тераса со масичка со столчиња каде гостие можат да ја користат за храна или кафе со поглед кон море. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни. Студијата се наоѓаат на I и II кат. Ви посакуваме пријатен престој. 

10% попуст за целосна уплата до 20.04.22

Координати 40.437397609392995, 19.498775725625908

Напомена:

 • ·  Цените во табелата се однесуваат за наем на студио/апартман или дуппекс за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз
 • ·  Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  
 • ·  За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин  на редовните цени
 • ·  За уплата на аранжаман со ран букинг не може да се комбинира со попустот за две последователни термини
 • ·  Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00часот
 • ·  Употреба на клима 3€ од ден по студио (се плаќа во самиот објект)
 • ·  Вилата поседува WIFI интернет и агенцијата не сноси одговорност за брзината и квалитетот на интернетот
 • ·  Препорачуваме патничко осигурување во агенција
 • ·  Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.
 • ·  Во случај на отказ од страна на патникот важат општите услови на СКТМ

  ПРЕВОЗ:

 • ·       Цена на повратен билет – 45 евра (Скопје, Куманово, Тетово, Кичево, Охрид)
 • ·       Цена на повратен билет – 55 евра (Скопје, Штип, Прилеп, Битола, Велес)
 • ·       Деца до 2 години бесплатно (без седиште);
 • ·       Деца од 3-12 год. – 35 евра
 •  Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата
 • Патувањето за Валона се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

 Време на поаѓање за Валона (Секоја Сабота)

 • 01:00h Штип (Нова пошта)
 • 01:30h Велес (Мак петрол)
 • 02:00h Куманово (Окта автопат, рафинерија)
 • 02:30h Скопје (Хотел Вип)
 • 02:45h Тетово (Влез на Макпетрол)
 • 03:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
 • 04:45h Охрид (Влез аеродром)
 • 05.00h Струга (кружниот тек излез)

 Важни информации:

 • ·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.
 • ·  Секој патник е обврзан да внимава на важност на патните исправи агенцијата не сноси одговор –
 • ·  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • ·  Во случај на направена штета во вилата, сопственикот на вилата може да наплати на лице место за направената штета
 • ·  За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ исклучок се прави само доколку патникот си најде замена за веќе резервираната соба)
 • ·  Секоја усни и телефонски резервации се невалидни, за резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума останатиот дел се доплаќа од 7 -10 работни дена пред поаѓање
 • ·  За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот
 • ·  Побарајте Договор за патување
 • ·  Важат Општите услови на Т.А. членка на СКТМ   

[contact-form-7 404 "Not Found"]