Вилата Бушати е реновирана пред три години.  Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање),  и студиа со 4 кревети. Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.

ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда, чија надворешност не е атрактивна. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање (4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ. Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

Координати: 39.766595, 19.998031

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2022

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

ВИЛА БУШАТИ – КСАМИЛ
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ПериодНоќ.1/2 (студио за 2 лица)1/3 (студио за 3 лица)1/4 (студио за 4 лица)2/6 (дуплекс за 6 лица)Промо цени
03.06 – 10.06.202278999129159Промо цена
10.06 – 17.06.20227179189209239
17.06 – 24.06.20227199219239269
24.06 – 01.07.20227229239259299
01.07 – 08.07.20227269289309349
08.07 – 15.07.20227319329349399
15.07 – 22.07.20227319329349399
22.07 – 29.07.20227319329349399
29.07 – 05.08.20227319329349399
05.08 – 12.08.20227319329349399
12.08 – 19.08.20227319329349399
19.08 – 26.08.20227299319339379
26.08 – 02.09.20227269279309349
02.09 – 09.09.20227179189209239
09.09 – 16.09.20227149169179209Промо цена
16.09 – 23.09.20227109129139159Промо цена
 • Дете на дополнително легло 0-7 год. (не користи легло)  – БЕСПЛАТНО
 • Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 61,8 денари.
 • Местоположба: Вилата се наоѓа на околу 50 метри од една од преубавите плажи во Ксамил

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Ќафасан: 

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Ќафасан:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 50€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 50€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 50€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -50€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -50€ по лице


Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Сатници на поаѓање: 

 • 22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно
 • 22:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно
 • 21:30 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно
 • 23.20 h Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно
 • 00.00 h Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје)  трансфер до Битола
 • 01:00 h Битола– (автобуска станица Транскоп На перон)
 • 01.30h Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен
 • 02:00 h Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола)
 • 02.20 h Струга-(на кружниот тек на влезот)

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ

[contact-form-7 404 "Not Found"]