Вила Асимина А категорија – е мала вила на самиот морски брег, Вилата нуди трокреветни студија. Сите соби  се опремени со кујна, фрижидер, бања, ТВ, клима уред (ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА), Wi-FI, прекрасно уредено дворно место , опремено со маси и столици со поглед на заливот во Пефки, скали за влез во море  дирекно пред вилата, како и плажа во непосредна близина. Воедно добивате и крпи на користење. Структура на кревети: 1/3 STD= брачен кревет + единечен

Автобуски превоз од Скопје, Велес, Кавадарци – 50еур по лице, Прилеп, Битола 40еур по лице

 • Деца од 2-11,99год – Скопје, Велес, Кавадарци – 35еур, Прилеп, Битола – 25еур
 • Попуст од 10еур за лица повозрасни од 63год – само за Прилеп и Битола
 • За уплата на 2 или повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите НЕ може да се комбинираат.
 • Првите 4 термини и последите 2 термини се ПРОМО и не подложат на попуст.

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Автобуски превоз

Автобускиот превоз е организиран со високотуристички лиценцирани автобуси со клима, тв, и придружник на патувањето. Поаѓањето започнува од Скопје, преку Велис и Битола, Кожани и Лариса, при што патувањето се скратува за стотина километри. Организирани трансфери од останати градови со доплата.

Време на поаѓање превоз Евиа:

 • 00:00 h Скопје (Дрводекор) патува преку Битола
 • 00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 23:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола
 • 01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
 • 03:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 02.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 01.00 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 01:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Време на заминување од Грција: Пефки 14h  по МК време.

[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]