Вила Анемос А категорија –  е прекрасно испланирана градба од најмодерен тип. Се наоѓа на 150 м од море, и е опкружена со борови и маслинки. Вилата нуди двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, како и четворокреветни и петтокреветни апартмани. Сите единици се опремени со кујна, фрижидер, бања, ТВ, клима уред (ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА), Wi-FI, прекрасен двор опремен со маси и столици, тревник, како и скара која е на располагање на гостите. Воедно добивате и крпи на користење.

 • 25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  И 50% УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2021
 • 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  И 50% УПЛАТЕНИ ДО 30.03.2021
 • 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2021

Структура на кревети:

 • -1/2+1 STD = брачен кревет + помошен   1/3 STD= брачен кревет + единечен  1/3+1 STD = брачен кревет+ единечен кревет + помошен кревет
 • -1/4 STD = брачен кревет  + 2 единечни кревети  1/4 APT = брачен кревет + 2 единечни кревети (во друга просторија)
 • -1/4+1 APT = брачен кревет + 2 единечни кревети + фотеља на отворање

Автобуски превоз од Скопје, Велес, Кавадарци – 50еур по лице, Прилеп, Битола 40еур по лице

 • Деца од 2-11,99год – Скопје, Велес, Кавадарци – 35еур, Прилеп, Битола – 25еур
 • Попуст од 10еур за лица повозрасни од 63год – само за Прилеп и Битола
 • За уплата на 2 или повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите НЕ може да се комбинираат.
 • Првите 4 термини и последите 2 термини се ПРОМО и не подложат на попуст.

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Автобуски превоз

Автобускиот превоз е организиран со високотуристички лиценцирани автобуси со клима, тв, и придружник на патувањето. Поаѓањето започнува од Скопје, преку Велис и Битола, Кожани и Лариса, при што патувањето се скратува за стотина километри. Организирани трансфери од останати градови со доплата.

Време на поаѓање превоз Евиа:

 • 00:00 h Скопје (Дрводекор) патува преку Битола
 • 00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 23:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Велес и Битола
  01:30 h
 • Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) трансфер до Битола
 • 03:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 02.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 01.00 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 01:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)
 • Време на заминување од Грција: Пефки 14h  по МК време.
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]