Вилата е лоцирана на  90 м од плажа  и 50 метри од центарот на Сивири.
Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет  и кауч на раскопување во дневната  соба.
Сите апартмани имаат  сопствена тераса, комплетно опремена  кујна, ТВ и клима уред….

Плажа
90 метри од вилата, ситна песок

15% попуст за резервација и целосна уплата до 01.04.2022

периодноќевањаАпартман  1/2 + 2
28.05-04.067169 €
04.06-11.067199 €
11.06-18.067239 €
18.06-25.067319 €
25.06-02.077359 €
02.07-09.077419 €
09.07-16.077449 €
16.07-23.077469 €
23.07-30.077469 €
30.07-06.087469 €
06.08-13.087469 €
13.08-20.087449 €
20.08-27.087429 €
27.08-03.097319 €
03.09-10.097199 €
10.09-17.097159 €
17.09-24.097  89 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:

  • 7 ноќевања
  • Користење клима уред,
  • Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

  • Автобуски превоз
  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:
Дете од 2-11,99год  10 € од редовната цена од/до Скопје
Дете од 2-11,99год   15 € од редовната цена од/до Битола и Прилеп
Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год 10 € попуст

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од Халкидики (секоја САБОТА):

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидикивреме на поаѓањецена
Скопје – Дрводекор06;0035 €
Велес – БП мотел Македонија06;3035 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес05;4045 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово07;0045 €
Неготино – бензинска, Неготино07;0035 €
Удово – бензинска Удово07;4035 €
Граничен премин – бензинска Шимов08;0035 €
Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидикивреме на поаѓањецена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон04;0035 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола03;1535 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола02;1540 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола02;1545 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола02;3040 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола03;1540 €

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  времемакедонско времелетовалиште
15:0014:00Калитеа
14:4514:00Полихроно
14:3013:30Ханиоти
14:1513:15Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер во МКД) се реализираат со патнички возила, комбe или автобус

Автобускиот превоз е организиран со автобуси со клима и придружник на патвањето..
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање на автобусот до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.
Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.
Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето нема ингеренции да посредува меѓу Вас и надлежните институции во земјата во која престојувате, но секако ќе Ви помогнме колку е тоа можно од нас.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со валидни Ваши документи за патувањето и багаж

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во легло со родител
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.

[contact-form-7 404 "Not Found"]