“Андромеда Јоанис ” – (прв категорија по локална категоризација). За оние кои сакаат мирен одмор, без градската гужва, но и оние кои сакаат удобност вила  “Андромеда Јоанис ” можи да ви го понуди тоа. Лоцирана во мирниот  дел на Пефкохори, на мал рид над црквата, одма под хотелот Атриум. Од центарот одалечена е на околу 300 м. а од плажата е околу 550м. или 8 мин одење. Во рамките на Вила “Андромеда Јоанис ” имате можност за користење на следново:

 • два базени (голем и мал за деца),
 • лежалки и чадори покрај базен( користењето е БЕСПЛАТНО), ТОТАЛ ТВ
 • тушеви
 • сауна (со доплата од 5 евра за 2 часа користење),
 • скара (користењето е бесплатно, но месото и ќумурот ги обезбедувате сами),
 • паркинг – БЕСПЛАТНО,

Објектот содржи трокреветни студија и четворокреветни апартмани, со прекрасни тераси (некои гледат во грдината некои на базен).

Студиа:  Три кревети (кауч + два стандардни кревети), кујна (фрижидер, шпорет со рерна, садови), клима (вклучена во цената), ТВ, купатило и пространа тераса.
Апартмани: Спална соба со француски или два стандардни кревети, дневна со софа, трпезарија, кујна (фрижидер, шпорет со рерна , садови), клима (вклучена во цената), ТВ, купатило и пространа тераса.

Сликите служат да дадат општ впечаток за објектот. Содржината на објектот или апартманот, како и различните типови на соби може да се разликуваат.

Check in:   14:00h.
Check out: 09:00h.

Важна Напомена: За хигиената на апартманите се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студиата поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS: 39°59’07.2″N 23°36’39.8″E,   39.985320294732205, 23.6110449865084

ЦЕНОВНИК:

ПериодНоќи1/3 студио1/3+1 апп1/4 аппКоментар
18.05-25.05.20237697989промо
25.05-01.06.20237109119129промо
01.06-08.06.20237149159169промо
08.06-15.06.20237199209219 
15.06-22.06.20237269279289 
22.06-29.06.20237319339359 
29.06-06.07.20237339369389 
06.07-13.07.20237429439459 
13.07-20.07.20237429439459 
20.07-27.07.20237429439459 
27.07-03.08.20237429439459 
03.08-10.08.20237479499509 
10.08-17.08.20237479499509 
17.08-24.08.20237449469489 
24.08-31.08.20237369379389 
31.08-07.09.20237289299319 
07.09-14.09.20237229239259промо
14.09-21.09.20237179189209промо
21.09-28.09.20237129139149промо

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

 • 7 Ноќевања,
 • Интернет (Wi-fi)
 • Клима
 • Тотал ТВ
 • Паркинг
 • Базен (лежалки безплатно)

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во агенцијата).

Error: Contact form not found.