Вила Андромеда се наоѓа на околу 180 м од плажа сместена е во Пефкохори. Вилата нуди сместување со бесплатен приватен паркинг. Во близина се наоѓаат главните знаменитости на Пефкохори, како што се плажата Гларокавос и Агиос Димитрио. Вилата се наоѓа на  190 метри од Yalla Beach Bar Restaurant, одма до познатиот ресторан Bakalis,  Bora Bora Coffee & Drinks каде што гостите можат да вечераат.

Опис

Вилата нуди
Апартмани бр.1 – 1 СПРАТ за 4 лица (спална со француски лежај+ кревет на спуштање во кујна+софа во салон), опремени со клима уред, купатило со туш,кујна со трпезариска маса, шпорет со релна, голем фрижидер, ТВ, WiFi интернет, тераса од кујната.
Мезонет бр.2  – 1 СПРАТ  8 +1 лица  3 спални. На 1 спрат голема дневна со гарнитура на спуштање и кревет дупли на отварање, спална со два оделни кревети, кујна комплет опремена со трпезариска маса, шпорет со релна, голем фрижидер, купатило со туш, ТВ, Wi-Fi интернет.
2 спрат, салон, тераса , клима, купатило со када, една спална со француски лежа и една спална со два разделени кревети. 
Од сите спални и од кујна има тераси ТВ на 1 спрат во дневна, клима на 2 спрат во салон . 
Апартмани бр.3 – 2 СПРАТ за 6 лица (2спални, 1 со француски лежај + 1единечен кревет +1кревет на спуштање и 1спална со француски лежај), опремени со клима уред, купатило со када, кујна со трпезариска маса, шпорет со релна, голем фрижидер, ТВ, WiFi интернет, градина, тераса од двете спални и од кујна.

Check in:     14:00h.
Check out:   09:00h.

Важна Напомена: За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

Ценовник 2023:

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  20%.
Акцијата трае од  21 Ноември до 21 Декември 2022
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  15%.
Акцијата трае од  21 Декември 2022  до 31 Јануари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%.
Акцијата трае од  01 Февруари-28 Февруари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  5%.
Акцијата трае од  01 Март-30 Април 2023

ПериодНоќи1/3+1 апп1/5+1 апп8+1 мезонетаКоментар
21.05-28.05.20237131€171€191€промо
28.05-04.06.20237171€221€231€промо
04.06-11.06.20237211€261€291€ 
11.06-18.06.20237261€301€331€ 
18.06-25.06.20237351€391€431€ 
25.06-02.07.20237391€441€481€ 
02.07-09.07.20237421€491€531€ 
09.07-16.07.20237491€561€601€ 
16.07-23.07.20237521€601€691€ 
23.07-30.07.20237521€601€691€ 
30.07-06.08.20237521€601€691€ 
06.08-13.08.20237521€601€691€ 
13.08-20.08.20237521€601€691€ 
20.08-27.08.20237501€571€661€ 
27.08-03.09.20237441€521€471€ 
03.09-10.09.20237351€381€421€ 
10.09-17.09.20237281€331€361€промо
17.09-24.09.20237191€261€361€промо
24.09-01.10.20237141€191€221€промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената е вклучено:

 • 7 Ноќевања,
 • Интернет
 • Просторија и бања каде последниот ден можи да се користи додека да пристигнат автобусите.

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Клима уред – 4 евра на ден (се плаќа на лице место)
 • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во агенцијата).

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики   (секоја Недела)време на поаѓањецена
Скопје – Дрводекор04;0040 €
Велес – БП мотел Македонија04;3040 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес03;4050 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово05;0045 €
Неготино – бензинска, Неготино05;0040 €
Удово – бензинска Удово05;4040 €
Граничен премин – бензинска Шимов06;0040 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела)време на поаѓањецена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон04;0040 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола03;1540€
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола02;1545 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола02;1555 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола02;3045 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола03;1545 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  времемакедонско времелетовалиште
15:0014:00Калитеа
14:4514:00Полихроно
14:3013:30Ханиоти
14:1513:15Пефкохори

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од:

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики   (секоја Недела)време на поаѓањецена
Скопје – Дрводекор04;0040 €
Велес – БП мотел Македонија04;3040 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес03;4050 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово05;0045 €
Неготино – бензинска, Неготино05;0040 €
Удово – бензинска Удово05;4040 €
Граничен премин – бензинска Шимов06;0040 €
Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела)време на поаѓањецена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон04;0040 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола03;1540€
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола02;1545 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола02;1555 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола02;3045 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола03;1545 €
 • Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
 • Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грцијa: 

локално (грчко)  времемакедонско времелетовалиште
15:0014:00Калитеа
14:4513:45Полихроно
14:3013:30Ханиоти
14:1513:15Пефкохори

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%.
 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.

 Отказ на резервации:

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.

Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација

Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

 Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Важат Општите услови на Т.А

Error: Contact form not found.