-15% попуст за целосна уплата до 26.12.2022

Вилата Alcano се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили, на само дваесетина метри оддалеченост од вилата „Sole A Mare.Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ вилата Alcano е оддалечена околу 300 метри. Во приземјето на вилата се наоѓа најпознатиот ресторан за гиро во Неос Мармарас Alcano“ (имајте предвид дека во овој ресторан се подготвува храна во текот на целиот ден, што подразбира голема френвенција на туристи пред вилата до полноќните часови). Располагаме со двокреветни и трокреветни студија на прв спрат кои имаат директен поглед на море, поглед на улица или во дворот на вилата. Сите сместувачки капацитети се опремени со функционален мебел, кујни, телевизори и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи.Терасите се заштитени со тенди. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Вила „Alcano“ – Неос Мармарас
Термин:Ноќи:1/2 студио(улица)1/2 студио (море)1/3 студио (двор)1/3 студио(море)
20.05-30.05.202310200  (12.400)250 € (15.500)300 € (18.600)350 € (21.700)
30.05-09.06.202310300  (18.600)350 € (21.700)400 € (24.800)450 € (27.900)
09.06-19.06.202310350  (21.700)400 € (24.800)450  (27.900)500  (31.000)
19.06-29.06.202310450 € (27.900)500 € (31.000)550  (34.100)600 € (37.200)
29.06-09.07-202310500 € (31.000)550  (34.100)600 € (37.200)650 € (40.300)
09.07-19.07.202310550 € (34.100)600 € (37.200)650 € (40.300)700 € (43.400)
19.07-29.07.202310550  (34.100)600 € (37.200)650  (40.300)700 € (43.400)
29.07-08.08.202310550 € (34.100)600 € (37.200)650 € (40.300)700 € (43.400)
08.08-18.08.202310550  (34.100)600 € (37.200)650  (40.300)700 € (43.400)
18.08-28.08.202310550  (34.100)600 € (37.200)650  (40.300)700 € (43.400)
28.08-07.09.202310400  (24.800)450  (27.900)500  (31.000)600  (37.200)
07.09-17.09.202310300  (18.600)350  (21.700)400  (24.800)500  (31.000)
17.09.-27.09.202310250  (15.500)300  (18.600)350  (21.700)400  (24.800)
 • – Цените во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз
 • – Туристичката агенција има право да ги продаде преостанатите капацитети по last minute понуда. Патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената
 • – Доколку патникот го откаже аранжманот кој го уплатил по early booking цена, се применуваат општите условите за отказ согласно потпишаниот договор за патување. Патникот не може да го користи истиот попуст за следен термин
 • – Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
 • – Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време
 • – Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
 • – Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари
 • – Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита-Никити-Неос Мармарас
 • – Тргнување од Скопје во 04.00 часот
 • – Цена на повратен билет –45 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 години-35 евра…
 • Цена за билет во еден правец 30 евра; деца од 2-12 години- 25 евра. Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплата.
 • Напомена: Патниците се оставаат до најблиската локација до каде има пристап за превозното средство. Секој патник самостојно го пренесува својот багаж од автобусот до сместувачките капацитети. Багажот е ограничен на еден голем куфер и една мала патна торба по патник.

Студио бр.2 (поглед двор)

Трокреветно студио на прв спрат кое има еден дупли и еден единечен кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во истата просторија се сместени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има купатило со нормална големина. Терасата е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед во дворот на вилата.

Студио бр.3 (поглед море)

Трокреветно студио на прв спрат кое има еден дупли и еден единечен кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во истата просторија се сместени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има купатило со нормална големина. Терасата е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има директен поглед на море.

Студио бр.4 (поглед море)

Двокреветно студио на прв спрат кое има еден дупли  кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во истата просторија се сместени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има купатило со нормална големина. Терасата е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има директен поглед на море.

Студио бр.5 (поглед море)

Двокреветно студио на прв спрат кое има еден дупли  кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во истата просторија се сместени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има купатило со нормална големина. Терасата е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има директен поглед на море.

Студио бр.6 (поглед море)

Двокреветно студио на прв спрат кое има еден дупли  кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во истата просторија се сместени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има купатило со нормална големина. Терасата е долга и продолжува до самиот агол на вилата, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има директен поглед на море.

Студио бр.7 (поглед улица)

Двокреветно студио на прв спрат кое има еден дупли  кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во истата просторија се сместени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има купатило со нормална големина. Терасата е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед на улицата.

Локација – https://goo.gl/maps/ZhcEHqAwd2m8vE4W7

Error: Contact form not found.