ВИЛА АКРОТИРИ – Евиа, Пефки

Покрај самото шеталиште во првиот ред куќи покрај море за наоѓа вила Акротири. На приземјето има кафе бар, а веднаш до вилата и супермаркет.

Вилата располага со двокреветни студија (1/2+1 со плус фотеља на пуштање) кои се на прв спрат, дел од собите се со поглед на море, а останатите кон дворот. Секое студио е со комплетно опремена кујна, тоалеи, тв, тераса и клима која е вклучена во цената.

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз) – трето лице гратис сместување

-20% попуст за уплата до 01.01.2023

СМЕНАПЕРИОД1/2+1 МОРЕ1/2+1 ГРАДИНА
120.05-27.0580 ПРОМО70 ПРОМО
227.05-03.0695 ПРОМО85 ПРОМО
303.06-10.0611095
410.06-17.06125110
517.06-24.06140120
624.06-01.07160140
701.07-08.07180150
808.07-15.07200170
915.07-22.07215190
СМЕНАПЕРИОД1/2+1 МОРЕ1/2+1 ГРАДИНА
1022.07-29.07215195
1129.07-05.08215195
1205.08-12.08215195
1312.08-19.08215190
1419.08-26.08200180
1526.08-02.09190170
1602.09-09.09175160
1709.09-16.09160140
1816.09-23.09120100

* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 20 евра по лице.

Доплата за превоз и траект (за оние кои имаат гратис сместување)


65 евра за возрасни

45 евра за деца до 12 години

 • –    Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
 • –     Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
 • –     Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • –   Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
 • *Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              
 • Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)
 • –          За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,
 • –          Промо цените се со пресметан попуст и не се одбива за патување со сопствен превоз,
 • –          Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат
 • *Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.
 • *Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
 • *Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНА

 •       Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 •           Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 •          сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 •           Aгенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 •           При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 •           За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2023
 •           За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 •           Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 •           Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.

Error: Contact form not found.