За уплата за рана резервација 10% попуст до 01.04.2023 

Локација:       Се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:  трикреветни студиа, четирикреветни  и петкреветни апартмани.

Опрема:           АПП – дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси. Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за достапноста, стабилноста, брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). 
Клима уред:  Доплата на лице место 3€ од ден.    

ЦЕНОВНИК ЗА  7 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/3  студио1/4 АПП1/5 АПП
27.05 – 03.067149 € промо199 € промо219 €  промо
03.06 – 10.067259 €329 €349 €
10.06 – 17.067289 €359 €379 €
17.06 – 24.067329 €399 €419 €
24.06 –  01.077369 439 459 
01.07 – 08.07741489 50
08.07 – 15.077459 €529 54
15.07 – 22.07748559 57
22.07 – 29.077489 €559 57
29.07 – 05.08748559 57
05.08 – 12.08748559 57
12.08 – 19.087489 559 €579 €
19.08 –  26.087459 €529 €549 €
26.08 – 02.097419 €489 €509 €
02.09 – 09.097359 €429 €449 
09.09 – 16.097269 €339 €359 €
16.09 – 23.09718259 €279 €
23.09 – 30.097139 €199219 

ЦЕНОВНИК ЗА  9 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/3  студио1/4 АПП1/5 АПП
01.07 – 10.079549 €619 €639 €
10.07 – 19.079609 €679 €699 €
19.07 – 28.079609 €679 €699 €
28.07 – 06.089609 €679 €699 €
06.08 – 15.089609 €679 €699 €
15.08 – 24.089579 649 €669 €

Превозот се доплаќа

 Повратен превозЕден правец
Возрасен 45€35€
Деца од 02-12 год.35€25€
Деца до 2 год.Бесплатно (без седиште)Бесплатно (без седиште)

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не одговара за исправноста на патните документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….) да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
 • Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Error: Contact form not found.