Вила Велирасиос се наоѓа во Врахос, една од постарите сместувачки капацитети во Врахос, се наоѓа на помалку од 50метри одалеченост од плажа, изолирана од бука и врева, од плажа ја дели само улица и паркинг, вилата е опкружена со зеленило, преполн двор со цвеќиња и дрва. Собите се двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување (фотеља), поволно за дете до 12год, повеќе лица од 3 не можат да се сместат и не е дозволено, собите имаат мала чајна кујна, опремена со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, интернет, сопствен тоалет со туш, и балкон, клима со доплата на лице место од 5еур.

КООРДИНАТИ: 39.174498, 20.550307

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

Првитетри и последнитедватерминасе ПРОМО ЦЕНИ и неподложатнапопуст

ВРАХОС – ВИЛА ВЕЛИСАРИОС
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ТерминиНоќевања1/2+1 за 2 возр + 1 детедо 11,99годКоментар
24.05-31.05.2023799Промо цени
31.05-07.06.20237159Промо цени
07.06-14.06.20237199Промо цени
14.06-21.06.20237249 
21.06-28.06.20237269 
28.06-05.07.20237299 
05.07-12.07.20237379 
12.07-19.07.20237379 
19.07-26.07.20237379 
26.07-02.08.20237439 
02.08-09.08.20237439 
09.08-16.08.20237439 
16.08-23.08.20237359 
23.08-30.08.20237339 
30.08-06.09.20237259 
06.09-13.09.20237209 
13.09-20.09.20237149Промоцени
20.09-27.09.20237119Промоцени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

-Доплата за клима – 5 € на ден

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ одСкопје за Врахос:

  • -Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице 
  • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
  • -Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -55€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

  • -Битола (Автобуска станица)-55€ полице
  • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
  • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
  • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
  • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%, или доколку дојде до покачување на горивото

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети, не повеќе од 3 лица)
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Error: Contact form not found.