Тенерифе е најголемиот од Канарските острови во Шпанија, во близина на Западна Африка. Доминира планината Теиде, заспаниот вулкан кој е највисокиот врв во Шпанија. Тенерифе можеби е најпознат по својот Carnaval de Santa Cruz, огромен фестивал со паради, музика, танцување и шарени костими. Островот има многу плажи убави и пространи плажи,со песок од жолта до црна боја.

Информација за Хотел
CATALONIA LAS VEGAS 4*-SUPERIOR ROOM-BB
03/05/2022  10/05/2022720 EUR по лице
Информација за Хотел
LABRANDA BAHIA FANABE & VILLAS 3*- 1 BEDROOM APARTMENT-ALL
03/05/2022  10/05/2022727 EUR по лице

Цената е за минимум две платежни лица во соба

Цената на пакетот вклучува:

 • Авио билет за директен лет Софија – Тенерифе – Софија, со аеродромски такси
 • Трансфери аеродром – хотел – аеродром
 • 7 ноќевања во избраниот хотел на соодветната услуга 

Цената на пакетот НЕ вклучува:

 • Дополнителни екскурзии , информација во агенција
 • Лични трошоци 
 • – Дополнителните екскурзии се опционални, бидејќи е можно да се промени редоследот на нивното реализирање, како и нивните цени, кои ќе бидат објавени на денот на пристигнување на островот!
 • – Можно е да се променат часовите на летот, како и да се воведе данок на гориво доколку цената на горивото се промени!

Начин на уплата:

– Аванс во висина од 30%  од вкупната вредност на арнжманот.

– Доплата до 30 дена пред реализација.

Потребни документи:

 •  Важечки меѓународен пасош ,
 • За деца под 18 години кои патуваат со еден од родителите или без родител, полномошно за патување заверено на нотар од едниот или од двајцата родители!

Напомена :

 • Патниците имаат право еднострано да го раскинат договорот во кое било време пред почетокот на туристичкиот аранжман, со следниве износи за откажување:
 • – до 45 дена пред датумот на поаѓање: без пенали
 • – од 44 дена до 31 ден до датумот на патување: се задржува уплатениот аванс
 • – за помалку од 30 дена од датумот на патување: 100% од сумата на целиот договор

Тур-операторот го задржува правото да го смени времето на поаѓање доколку е потребно.

[contact-form-7 404 "Not Found"]