Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

Локација:Вилата се наоѓа на 400м.од плажата, во мирниот дел на Чањ.

Опременост на студиата и АПП:  1/2, 1/3 и  1/4 студиа, комплет опрена мини кујна,  фрижидер, ТВ, Wi–Fi, клима уред (вклучена во цената), бања и тераса,бесплатен паркинг.

Исхраната е во модерно опромен ресторан ..ЛАРА..на 80 м.од плажа

Цените се дадени по лице во студио од ден , на база полупансион .

СтудиоУслуга01.06-21.06 09.09-30.0921.06-01.07 30.08-09.0901.07-11.07 11.07-21.07- 31.07-10.08 -20.08-30.08.2022
1/2 1/3 1/4Полу пансион      21 €     23 €26 €29 €

Цените се дадени по лице во студио од  ден, на база  полн пансион

СтудиоУлуга01.06-21.06 09.09-30.0921.06-01.07 30.08-09.0901.07-11.07 11.- 21.07-31.07 31.07-10.08-20.08-30.08.2022
1/2 1/3 1/4Полн пансион   28  30  € 33 €            35 

Цените се дадени за наем на студио по студио од ден.

СтудиоУслуга01.06-21.06 19.09-30.0921.06-01.07  09.09-19.0901.07-11.07  30.08-09.0911.07-21.07
21.07 – 31.07 
31.07-10.08
-20.08
-30.08
1/2НАЕМ20 26  33 39 
1/3НАЕМ26 36  43 46 
1/4НАЕМ31 42  48  53  

Полупансион – ноќевање, појадок/вечера, појадок/ручек, ручек/вечера- оброците се по избор на гостите,а се служат во модерно опремениот ресторант Лара кој се наоѓа на 80м од плажа;

Полн пансион – 3 полни оброци и ноќевање;

Смените почнуваат со ручек (полн пансион, појадок/ручек, ручек/вечера), вечера (појадок/вечера), а завршуваат со вечера (ручек/вечера).

  • -Во 1/2  студио може да престојуваат 2 максимум 3 особи ( 2 возрасни и едно дете до 5г) 
  • -Во 1/3  студио може да престојуваат 3 максимум 4 особи ( 2 возрасни и две деца до 10 г)
  • -Во 1/4  студио може да престојуваат 4 максимум 5 особи ( 3 возрасни и две деца до 10 г)

Попусти и доплати :

–     деца до 3 год. бесплатно сместување(на заедничко легло, без храна

  • Деца од 3 -10год. на зедничко легло плаќаат 50% од цената, од 3-12 год. на сопствено легло плаќаат 70% од цената,
  • Дете до 12 год. со 1 возрасен во студио 1/2- плаќа 80% од цената
  • Туристичката такса не е вклучена во цената и се плаќаат на рецепција дневно по лице, деца до 12 год. 0,50€, од 12-18 год. 1.00€ , возрасни 1.50 €.
  • Влегување во студијата 12.00, а напуштање на студијата до 09.00.

Важат општитеуслови за патувањe на СКТМ

[contact-form-7 404 "Not Found"]