Направете чекор надвор  од вашето  секојдневие и препуштете се на магична атмосфера во пријатна средина среде церкланските планини. На само чекор од главните патишта, ќе најдете се што ви треба за подолг или пократок одмор во секоја сезона. Израдувајте се на одличната хотелска понуда, термална вода, уредени ски стази и магијата за Божиќните празници.

Церкљанско со своите историски и географски карактеристики е одличен избор за совршен одмор. Далеку од метежот и вревата на градот, но сепак доволно блиску што возењето со автомобил од Љубљана трае само околу еден час. Модерно реновираниот хотел во лето нуди бројни можности за екскурзии, прошетки и рекреација, додека во зима љубителите на доброто скијање „доаѓаат на себе“.

Програма на патувањето:

22.12.2022 (Четврток) Македонија-Словенија Состанок на групата на Спортска сала Битола во 16,30 часот. Поаѓање во 17:00 часот со попатно застанување во Скопје. Ноќно возење преку Србија и Хрватска со попатни паузи за одмор.

23.12.2022 (Петок) Церкно- Скијање – Словенија Пристигнување во Церкно во утринските часови. Појадок. Доколку постои можност сместување во хотелот ќе се сместиме во собите,  или пак симнување на багажот и опремата за скијање, и заминување на скијалиштата. За оние кои нема да скијаат на располагање им се сите содржини од хотелот (базен, сауна, џакузи) – ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА. Враќање во хотелот и можност за одмор и користење на хотелските содржини. Вечера. Ноќевање 1

24.12.2022 (Сабота) Церкно- Скијање- Љубљана Појадок. Слободен ден за скијање, прошетка, користење на хотелскиот спа и велнес центар. Враќање во хотелот. Вечера. Организирана ноќна екскурзија до Љубљана со можност за запознавање со градот во вечерно светло и божиќна магија. Враќање во хотелот. Ноќевање 2

25.12.2022 (Недела ) Церкно – Скијање – Македонија Појадок. Слободен ден за скијање, прошетка, користење на хотелскиот спа и велнес центар. Попладнето заминување за Македонија. Пристигнување во Македонија наредниот ден во раните утрински часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 339 Еур/21.018,00

деца 0-6 години 59 Еур;   деца 6-14 години 279 Еур

Сопстван превоз  – 50 Еур од цената за возрасен

Во цената СЕ вклучени следниве услуги:
-Превоз со високо-туристички автобус
-Сместување во двокреветни соби на база 2 ноќевања  (полупансион -3 појадок+ 2 вечери) во хотел Церкно 4* www.hotel-cerkno.si
-Ски карти за ски центарот Церкно  (3 ски дена ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА)
– Користење на термални базени и фитнес
-Организиран вечерен разглед на Љубљана  со локален водич
-Организација и водство на патувањето

Во цената НЕ се вклучени следниве услуги:
– туристичка такса 2,4 Еур/ден
– пијалоци во текот на вечерата
– патничко осигурување
– Останати ненапоменати услуги

 • Доплата за повратен трансфер во МК: Ресен, Струга, Охрид, Тетово, Гостивар, Штип  10 Еур/лице
 • НАПОМЕНА : За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.
 •  Важат Општите услови за патување на СКТМ

Во цената СЕ вклучени следниве услуги:

 • -Превоз со високо туристички автобус
 • -Сместување 2 ноќевања на база полупансион (3 појадок + 2 вечери) во хотел Церкно 4* www.hotel-cerkno.si
 • -Ски карти за ски центарот Церкно (3 дена)
 • -Организиран разглед на Љубљана со локален водич
 • -Организација и водство на патувањето

Во цената НЕ се вклучени следниве услуги:

 • – Туристичка такса 2,4 Еур/ден
 • – Пијалоци во текот на вечерата
 • – Патничко осигурување
 • – Останати ненапоменати услуги
[contact-form-7 404 "Not Found"]