ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Плажа 

Подгответе се за уникатни моменти на плажата на хотелот, ситен песок и кристално чиста вода. Лежалките и чадорите се бесплатни. Крпите се бесплатни (со депозит од 20 DT).

Услови за деца 

Мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште, мини диско, детски столчиња во главниот ресторан, детски базен, бебешко креветче (на барање).

Карактеристики за соба 

 • телефон
 • телевизија
 • климатизација
 • када
 • Фен
 • сеф
 • мини бар
 • wifi

Концепт за исхрана 

All Inclusive – појадок на шведска маса, ручек и вечера, меѓуоброци, локално произведени алкохолни и безалкохолни пијалоци. Ресторан Амилкар (шведска маса): ПОЈАДОК од 06:30 до 10:00 часот, РУЧЕК од 12:30 до 14:00 часот, ВЕЧЕРА од 19:00 до 21:00 часот.

Ресторан à lacarte VENUS Италијанска кујна (отворен од 01.05): ВЕЧЕРА од 19:00 до 21:00 часот. За време на вашиот одмор, можете да вечерате во овој ресторан еднаш откако ќе направите резервација. Bedwin a la carte ресторан Туниска кујна: ВЕЧЕРА од 19:00 до 21:00 часот (отворен од 15/06 до 15/10). За време на вашиот одмор, можете да вечерате во овој ресторан еднаш откако ќе направите резервација.

Ресторан La pergola Barbeque (снек бар): Бранч од 10:00 до 11:00 часот. Ужина ручек од 12:00 до 15:00 часот. Кафе пауза од 16:00 до 17:00 часот. Клуб сендвич од 23:30 до 00:30 часот. (Отворено од 01/05 до 31/10).

Барови:

 • Ханибал Бар: Лоби бар во лобито, отворен од 09:00 до 24:00 часот.
 • Саламбо бар: бар покрај базен отворен од 10:00 до 18:00 часот (од 15.06. од 09:00 до 24:00 часот)
 • Bar Belle étoile: бар на плажа отворен од 09:00 до 17:00 часот (15/06 до 15/10).
 • Наргиле ELYASMINE: отворено од 15:00 до 23:00 часот.

Забава и спорт На територијата на хотелот има 2 тениски игралишта (вечерното осветлување се плаќа), аква аеробик, стрелаштво, мини голф, пикадо, боче, игралиште за одбојка, соба за игри (флипер, пинг понг, фудбал на маса), повеќенаменски терен. Хотелот организира дневна и вечерна анимација, вечерни тематски емисии, диско La Notte. Таласо центар со вкупна површина од 1220 кв.м., загреан базен со морска вода и џакузи, сауна, амам, различни видови масажи и естетски центар со спа третмани за сечиј вкус.

Дополнителни информации 

Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.

За хотелот: 

Хотелот располага со компактна и добро одржувана зелена површина со сопствена песочна плажа. Собите ја повторуваат традиционалната архитектура на островот Џерба и се изградени во стилот на двокатни бели мензели со сводови и куполи, дворови и минијатурни тераси. Хотелот се наоѓа во Мидун, на морскиот брег, 30 км од аеродромот Џерба, 8 км од Мидун и 23 км од главниот град Хумт Сук.

Error: Contact form not found.