Ромина апартмани, Б кат, се наоѓаат во Саранда, лоцирани на одлична локација на само 100м од плажата Калемис.
Апартманите се опремени со дневна соба, 2 спални (тип 1) или 3 спални соби тип 2, едната со брачен кревет и другата со 2 единечни кревети и комплетно опремена кујна.
Во дневиот простор се опремени со гарнитура за седење на која може да се спие исто така, како и трпезарија и кујна.
Обезбеден е телевизор со рамен екран.
Климатизираното сместување е на 2 минути пешачење од плажа  (100м) и  супермаркет и ресторан во непосредна близина.
Главното шеталиште се наоѓа на само 15-20 минути пешачење од апартманите, додека пристанишниот терминал е само 10 минути пешачење.
Апартманите се опремени со машина за перење, пегла, фен и потребна опрема во кујна.
Има уличен паркинг бесплатно, како  и приватен обезбеден паркинг со доплата во непосредна близина.
Во апартманите има бесплатен Wi-Fi. Капацитет е 4 – 8  лица во зависност од изборот на апартман (тип1 или тип2).
Апартманите се погодни за гости кои сакаат комфор, приватност, како и поголеми фамилии и друштва.
Најблиската плажи се пред хотелите Саранда палас, Аполон и хотел Калемис, каде може да се направи резервација на лежалки и чадори по намалена цена за нашите гости.
За време на вашиот престој имаме преставник на агенцијата кој ќе биде на располагање во секое време за сите ваши барања.

Цени за наем на апартман

терминитип 1 апартман за 5 лицатип 2 апартман за 7 лица
27.05 – 03. 06109109
03.06 – 10.06119119
10.06 – 17.06199219
17.06 – 24.06249269
24.06 – 01.07299319
01.07 – 08.07339359
08.07 – 15.07349369
15.07 – 22.07419439
22.07 – 29.07419439
29.07 – 05.08419439
05.08 – 12.08419439
12.08 – 19.08419439
19.08 – 26.08419439
26.08 – 02.09369389
02.09 – 09.09299319
09.09 – 16.09239259
16.09 – 23.09199219

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:

 • 7 ноќевања
 • Користење клима уред
 • Користење безжичен интернет
 • Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Неспомнати услуги

Информации, услови, попусти
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат
Термините кои се обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.
Важат Општите услови на СКТМ

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ  за Албанија: 
Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Цени за Валона-Саранда-Ксамил  50 € возрасен
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :
23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО : При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.
 • Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.
 • Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
 • Организаторот на патувањето нема ингеренции да посредува меѓу Вас и надлежните институции во земјата во која престојувате, но секако ќе Ви помогнме колку е тоа можно од нас.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
Во собата е дозволено сместување на лица согласно резервацијата и ваучерот.

[contact-form-7 404 "Not Found"]