Хотелот е семеен хотел сместен на плажата Неа Анхиалос, на 30 метри од брегот, во непосредна близина се ресторани, барови…
На само 10 минути возење од градот Волос, имате можност да уживате во мирна средина, далеку од досадната врева на градот.
Внатрешниот дизајн и услугите, целосно ги задоволуваат потребите на професионалците и гостите кои доаѓаат на одмор.
Уживајте во прекрасниот поглед на заливот Пагаситикос во бујна природна средина..

40 стандардни соби
Американски појадок на шведска маса
Кафетерија – бар
ТВ катче
Салон за одмор
ТВ катче со камин
Соба за багаж
Лифт
Услуга во соба
Сервис за перење алишта (со доплата)
Доктор на повик (со доплата)
Изнајмување автомобил
Сеф
Централно греење
Клима уред
Смарт картичка за електронски шкафчиња
Бесплатен безжичен интернет
Сателитска телевизија
Електронски сефови
Домашни миленици: не се дозволени
Пушењето не е дозволено на јавни површини во хотелот
Паркинг е достапен, бесплатен на отворено пред хотелот

Собата за појадок се наоѓа во приземјето од хотелот.
Ресторан
Ручек или вечера од јуни до крајот на септември, се нуди дневна опција за полупансион – шведска маса
Лоби барот нуди релаксирачка средина, голем избор на пијалоци и ја прави совршено место за состаноци.

Ги дизајниравме нашите соби да имаат функционалност, удобност и безбедност.
Собите имаат класичен елегантен мебел, луксузни ткаенини и удобни анатомски антиалергични душеци.

Сите соби имаат сопствено купатило со туш со хидромасажа, фен, балкон, безжичен интернет, сателитска телевизија, клима, централно греење, мини бар, сеф, смарт картичка за електронски брави.

Цените се по СОБА на ДЕН -ноќевање со појадок

(минимум 5 ноќевања)

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Деца до 2 г. кои го делат родителскиот кревет или со бебешко креветче – бесплатно
Дете2-9 г.на дополнително легло – бесплатни
Горенаведените цени не важат за верски и национални празници

Во цената Е вклучено:

  • Ноќевање со појадок (американски појадок-шведска маса)
  • Користење безжичен интернет
  • Клима
  • Сите даноци

Во цената НЕ Е вклучено:

  • Превоз
  • Патничко осигурување (задолжително е да се има)
  • Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Појадокот се служи во денови и време:
Понеделник до Петок 07:00 – 10:00 часот
Сабота и Недела           07:30 – 10:00 часот

Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)

[contact-form-7 404 "Not Found"]