Хотелот се состои од две згради една позади друга. АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) и АНЕКС 2 веднаш наспроти неа каде собите се опремени со мини кујна. Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба.

Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.

Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) – на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сег со доплата од 1 евро на ден.

Чистење на собите – согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција.

EARLY BOOKINGS

-15% попуст за резервации направени до 05.02.2020,

30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.02

-10% попуст за резервации направени до 01.03.2020
30% уплата при резервација и 100% доплата до 15.03

ТерминУслугаСоба во Anex I и Anex II
Цена по лице за 7 ноќевања – All inclusive
28.05 – 04.06.237 All inclusive199 €
04.06 – 11.06.237 All inclusive219 €
11.06 – 18.06.237 All inclusive259 €
18.06 – 25.06.237 All inclusive319 €
25.06 – 02.07.237 All inclusive339 €
02.07 – 09.07.237 All inclusive369 €
09.07 – 16.07.237 All inclusive389 €
16.07 – 23.07.237 All inclusive439 €
23.07 – 30.07.237 All inclusive439 €
30.07 – 06.08.237 All inclusive439 €
06.08 – 13.08.237 All inclusive439 €
13.08 – 20.08.237 All inclusive439 €
20.08 – 27.08.237 All inclusive419 €
27.08 – 03.09.237 All inclusive399 €
03.09 – 10.09.237 All inclusive299 €
10.09 – 17.09.237 All inclusive279 €
17.09 – 24.09.237 All inclusive219 €

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

 *** НАПОМЕНА: Базенот и барот на базен работат од 10:00 до 15:00 и от 17:00 до 18:00 часот

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска  противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања со појадок,
 • Две деца до 11,99 години – БЕСПЛАТНО;
 • Интернет во лоби на хотелот

Во цената не е вклучено: 

 • Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ (се плаќа во хотел)
 • Трет возрасен на дополнително  легло  плаќа 50% од цената ; 
 • Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.
 • Бебешко креветче (baby cot): на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден;
 • Сеф: со доплата на рецепција од 1 евро на ден;

Напомена за резервации со попусти:

 • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација. 
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
 • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.
                                                     Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 40 €Битола 35 €Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 40 €Прилеп 35 €• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 €Струга 40 €• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
Радовиш 40 €Охрид 40 €• 04:00 h Скопје (Дрводекор)• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 €Кичево 45 €• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Неготино 40 €Ресен 35 €• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Смоквица 40 € • 05:40 h Смоквица•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 40 € • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 
Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран трансфер до хотелот Potidea Golden Beach 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Локација:

 Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа. Hotel – Nea Moudania,  9.2 km; Hotel – Nea Fokea, 11.5 km; Hotel – Afytos, 16.6 km; Hotel – Kalithea, 19.5 km;

GPS: 40.191037; 23.334988

Плажа 

Плажа:
На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Пансион 

Услуга:
Bed and breakfast (ноќевање со појадок)

Во цената е вклучено: 

Во цената не е вклучено: 

Услуги кои се доплаќаат:
Интернет: Доплата на рецепција;
Клима: со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден; 
Бебешко креветче (baby cot): на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден;
Сеф: со доплата на рецепција од 1 евро на ден;
Туристичка такса: 1,5eur по соба на ноќ (се плаќа на рецепција)

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)

Error: Contact form not found.