Пријатен хотел со убаво уредена површина со градина, цвеќиња, удобни соби, нов ресторан со тераса, кулинарски шоу програми, базен, конференциска сала, продавници, теретана, детски клуб, спортски и забавни програми. 

Локација: полуостровот Касандра, во областа Агиос Мамас, на 2 км од центарот на Неа Потидеа, 4 км од Неа Муданија. Хотелот се состои од 11 трикатни згради. 

Хотелски услуги:  конференциска сала, сауна (со доплата), фитнес (бесплатно), перална/сушална (со доплата), шатл бус до Неа Муданија (бесплатно, распоред на рецепција), автобуска постојка на 200м, базен со слатка вода, Wi-Fi интернет на јавни површини (во лоби – беспатно), мини маркет, златара, паркинг, игралиште за деца, детски клуб за деца 4-12год, детски базен со слатка вода, главен бар, бар покрај базен, главен ресторан, таверна, билијард (со доплата), водени спортови (со доплата), пинг понг, одбојка на плажа, тенис (со доплата), анимација (на руски јазик) 

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во собите: централна клима, сателитска ТВ, фрижидер, телефон, бесплатен Wi-Fi интернет, сеф (се доплата), фен, бања / туш, балкон / тераса. Вид на дополнителен кревет – стандарден / на расклопување.Дневно чистење, промена на постелнина – 3 пати неделно.

Плажа:  на 100м од хотелот песочно со мали камчиња, лежалки и чадори , пешкири со депозит

Дополнителни информации: не е дозволен престој за домашни миленици, нема соби за лица со посебни потреби

[contact-form-7 404 "Not Found"]