Сместен е во опкружување на преубава борова шума, само на неколку метри од плажа. Составен е од двоспратни и триспратни згради. Идеално место за опуштен семеен одмор. Никити, место со развиена туристичка инфраструктура и многу популарно меѓу туристите. Исто така Никити е најголем центар за производство на мед во Грција. 

Локација: се наоѓа на полуотровот Ситонија, 3км од местото Никити, 2.5км од местото Метаморфози,  23км од Неос Мармарас.

Хотелски услуги: паркинг, мини маркет, градски превоз (aвтобуска станица на 50м од хотелот), тв сала, лекар, интернет, базен, детски базен, детско игралиште, ресторан, ресторан на кровот, таверна, скара (еднаш неделно), бар покрај базенот, спортови на вода, пикадо, анимации (аква аеробик-3 пати неделно, зумба, грчка вечер-1 неделно). 

*со доплата: хемиско чистење на облека, чадори, лежалки и пешкири за плажа, дадилка (на барање), тенис, билјард, велосипеди, сеф (во соба).

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Услуга: BB, HB.

Tип на соби: 87 соби. Promo Rooms (~20 м2), Single Rooms (~20 м2), Double Room (~20 м2), Double Superior (~23-25 м2), Junior Suites (~37-40 м2), Family Rooms Superior (~28-32 м2), Suites Family (~47м2). Собите се опремени со клима, фрижидер, тв, телефон, бања, фен, балкон/тераса. 

Плажа: 0м од морето, шљункасто-песочна, влезот во морето од едната страна е камчест, од другата страна песочен и шљункаст. 

[contact-form-7 404 "Not Found"]