Локација: Nour Palace Resort & Thalasso се наоѓа во туристичката област Махдија, историскиот главен град на династијата Фатимид, на околу 6 километри од центарот, неговата медина, пристаништето и археолошките локалитети. Од аеродромот во Монастир е на 42 км и од аеродромот во Тунис на 209 км.
Соби: клима уред, сателитска ТВ, телефон, сеф, мини фрижидер, бања, балкон.
Содржини: рецепција, надворешен базен од 1600 м2, аква парк со 5 лизгалки (7 линии), затворен базен загреан во зима, детски базен, главен ресторан, два a la carte ресторани (италијански и туниски), скара ресторан „ El Bahr “ во близина на базенот , 8 барови, 5 лифтови, менувачница, продавници, модерен, добро опремен Thalasso & Spa центар, изграден 2002 година, на површина од 3400 m2, чии услуги вклучуваат: џакузи, кабини за масажа, амам, сауни, Kneipp. , базен со морска вода со џакузи и фитнес сала, детски базен, игротека и игралиште, лежалки, чадори и душеци за плажа и околу базен, крпи за плажа ( со депозит), Wi-Fi интернет на рецепција
Спорт и забава: мини клуб за деца 4-12 години, анимација, мини диско, игротека и игралиште, пинг-понг, лак и стрела, мал фудбал, одбојка, гимнастика на вода, две тениски игралишта, аеробик и пикадо.
Плажа: Хотелот се наоѓа на една од најубавите песочни плажи во Тунис. Лежалки и чадори на плажата се бесплатни за гостите на хотелот.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Монастир – Скопје, со вклучен чекиран багаж до 20кг.

» Аеродромски такси и сигурносни такси.

» Сместување на All Inclusive концепт според резервираниот термин

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» туристички таккси – се плаќаат на рецепција во хотелите (2 TND за хотели со 3*, односно 3 TND за хотели со 4* и 5* по лице од ден. (1 EUR = 3,3 TND) 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции…), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување. 

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. “

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Агенцијата не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување

[contact-form-7 404 "Not Found"]