Неи Пори идеално место за мирен и опуштен одмор. Местото го карактеризира долга, широка, песочна, плитка, плажа, паркови со зеленило, голем број ресторани, барови и широки улици. Шеталишетото покрај плажа изобилува со продавници, таверни, слаткарници, златара и продавници за кожа и крзно.  Дополнителни соджини за забава и рекреација, се Луна паркот, Картинг патеката, спортскиот центар, уредени детски игралишта и водени спортови. Во близина се наоѓаат туристичките места Платамона и Лептокарија. Медитеранската вегетација, фасцинантен поглед кон планината Олимп, чиј врв е покриен со густи облаци, чистото море го прават Неи Пори како од бајка. На 10 км од местото се наоѓа делтата на реката Пиниос.

Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7соби од ко ( 5- студија1/3, 1 -студија 1/4,апартман  1/3+1/3.Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Wi-fi – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден


термин
ноќи1/3студио1/3студио1/4студио1/3+1/3 апартман
22.05.20227708090100
29.05.20227115130160180
05.06.20227160180199250
12.06.20227230250275330
19.06.20227250280300379
26.06.20227260310359429
03.07.20227280315369469
10.07.20227330360379469
17.07.20227330360379469
24.07.20227330360379469
31.07.20227330360379469
07.08.20227330360379469
14.08.20227330360379469
21.08.20227320350350399
28.08.20227270300309340
04.09.20227250290289310
11.09.20227180200209230
18.09.20227100120150170
25.09.20227708080100

Услови под кои важи аранжманот

 •     Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.
 • – За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • – Доплата на туристичка такса -0,5€ на студио  од ноќ (се плаќа во објектот )
 • – Користењето на клима-уред,  (5 евра на ден)
 • – WI-FI интернет – БЕСПЛАТНО .
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
 • –        За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)
 • –        За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 
 • –        Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • –         Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • –         За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • –         Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • –         За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • –         Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • –         Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • –        Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата

За овој аранжман важат Општите услови на СКТМ

[contact-form-7 404 "Not Found"]