Модерен хотел, сместен во мирниот дел на Банско на само 200м од гондолата. Хотелот се состои од 61 стилски опремени студија и апартмани. Нуди и спа центар базен со затоплена вода, сауна, парна бања и масажа (со доплата). Бесплатен отворен паркинг и затворен со доплата од 8еур на ден. Бесплатно вифи во заедничките простории.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Бесплатно користење на базен, сауна, парна бања, џакузи, ски остава, превоз до ски лифт, интернет,паркинг.
 • Новогодишна вечера (задолжителна)-79 еур возрасен /42 еур дете од 2-11.99 год.
 • Дете од 2-11.99 год на редовно легло со 1 воз. во Студио/АПП со 1 спална -20% попуст
 • Возрасен на допол. легло -20% попуст
 • Попусти за рана резервација:
 • 20% попуст за резервации направени до 31.08.20
 • 15% попуст за резервации направени до 30.09.20
 • Екстра попусти: (7=6, 10=9, 11=10, 14=12) за пристигнувања до 23.12 и од 09.03. до крај на сезона.
 • Двата попусти може да се комбинираат

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ