Хотелот Bansko Spa & Holidays 4* е еден од најубавите хотели во Банско. Овој хотел располага со модерен СПА центар опремен во традиционално ориентален стил. СПА центарот содржи: базен, џакузи, сауна, инфрацрвена сауна, парна бања и нуди голем број масажи и услуги за релаксација и разубавување. Хотелот има и бесплатен организиран превоз до гондолата.

Bansko Spa & Holidays 4* има 98 соби од кои 80 се стандардни, 9 се соби на масандри, 3 фамилјарни соби и 6 апартмани.

Собите се опремени со: два одделни или еден брачен креве, индивидуален клима уред, ТВ, мини-бар, електричен бокал, телефон, Wi-Fi/интернет(бесплатно), тоалет, фен за коса, бањарки, балкон, килим, чистење – секој ден, промена на постела – 2 пати неделно, крпи – секој ден.

Апартмани – дневна соба и спална со брачен кревет

За деца: креветче бесплатно, детско столче бесплатно, детско игралиште

Скиjaње: превоз до лифт- бесплатно, просторија за ски опремата (бесплатно)

Спорт и рекреација:Бесплатно: затворен базен, фитнес сала, шах, сауна, парна бања, турска бања.Со доплата: пинг-понг, масажа

Во склоп на хотелот: сеф (со доплата), room service, лобби-бар, ресторан- a la carte ресторан, меана (ресторан со национален стил), SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, перална (со доплата), паркови – бизнис центар, паркинг со доплата, забрането за домашни миленици

Локација:1 км од центарот на градот и од лифтот.

Дополнителни информации: Хотелот е реновиран во 2010 година

Хотел: 4 спрата, 2 лифтови, 87 соби (до 2+1 / 3 лица, 25 м2), 5 семејни соби (макс. 2+2 лица, 30 м2), 6 апартмани со 1 спална соба (max 2+2 лица, 40 м2).

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Бесплатно користење на базен, сауна, парна бања, фитнес центар, паркинг, остава за ски опрема, превоз до ски лифтот
 • Опција (на барање) – 4 редовни легла во АПП
 • Новогодишна вечера (задолжителна)-80еур возрасен /43 еур дете од 4-13.99 год.
 • Деца 2-3.99 добиваат само место за седење доколку сакаат и оброк– доплата 23 еур
 • Прво дeте 0-3.99 на дополнител. легло со 2 воз. -бесплатно;
 • Дете од 4-12.99 на редовно легло-25% попуст
 • Возрасен на дополнително легло-25% попуст
 • Попусти за рана резервација
 • 25% попуст за резервации направени до 31.07.20
 • 20% попуст за резервации направени до 30.09.20
 • 15% попуст за резервации направени до 31.10.20
 • Екстра попусти: 7=6, 10=9, 11=10, 14=12 за пристигнувања до 23.12. 20, пристигнувања на 16.01. и 17.01. и од 09.03.2021 до крај на сезоната
 • Двата попусти може да се комбинираат

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на
 • патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ