Оваа мала приватна хотел – винарија е сместена во близина на влезот во стариот дел од градот популарно наречен “Долна Порта”.

Покрај прекрасниот поглед на езерото, местоположбата овозможува да се истражува градот пеш, како и дел од плажите во близина на градот како Лабино.

ЦЕНОВНИК СО ПАКЕТНИ ЦЕНИ ПО СОБА

Сите цени се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок по соба
 • Дете до 05.99 години – Бесплатно во соба со двајца возрасни;
 • Користење на клима уред;
 • Интернет;
 • Паркинг (со претходна резервација)

ЦЕНОВНИК ПО СОБА ОД НОЌ

Доплати:

 • Деца од 05.99 и трет возрасен на помошно легло доплаќа 15 евра од ноќ
 • Дневна туристичка такса од 40 ден. по лице

Полиса за откажување

 • Откажувањето на резервацијата е бесплатно доколку се откаже до 7 дена пред пристигнување. Доколку резервацијата се откаже после 7 дена пред пристигнување, се плаќа 30 % од вкупниот износ на резервацијата.

Попусти: 

 • 3 ноќевања гратис вино од нашата бутик винарија
 • 4 ноќевања гратис дегустација со три вина.
 • 5 ноќевања, гратис незаборавно едрење по водите на Охридското езеро

Факултативи:

 • Дегустација на домашно вино (цени од 6,5 евра по лице)
 • Едрење по Охридското Езеро (за резервација и цена инфо во агенција)
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]