Локација: Хотелот се наоѓа во туристичката област Махдија, историскиот главен град на династијата Фатимиди, на околу 6 километри од центарот, неговата медина, пристаништето и археолошките локалитети. Од аеродромот во Монастир е 42 км и од аеродромот во Тунис 209 км.
Соби:Сите соби се опремени со клима, сателитска ТВ, сеф, фрижидер, Wi-Fi интернет, бања, балкон.
Содржина: рецепција, надворешен базен со бар, детски базен, внатрешен базен (загреан во зима), внатрешен базен со морска вода во таласо центар (се доплаќа), четири лифтови, главен ресторан, меѓународен a la carte ресторан, снек бар – отворен во лето, кафуле „ Sfax “ отворено 24 часа, пет барови (во лоби, американски бар, бар покрај базен, мавританско кафуле и диско бар), спа и таласо центар, детски базен, игралиште, анимација и мини клуб за деца 4-12 години, лежалки и чадори околу базенот и на плажа, крпи за плажа со депозит. Wi-Fi интернет на рецепција.
Спорт и забава: аеробик, одбојка, пикадо, пинг-понг. Тенис, фитнес, спортови на вода, академија за голф, луксузен центар за таласотерапија на 3000 m2 (хидро масажи, Kneipp, Chromaterm), внатрешен базен со морска вода, голф на 4260 м2 со доплата.
Плажа: Хотелот се наоѓа на една од најубавите песочни плажи во Тунис. Лежалки и чадори на плажата се бесплатни за гостите на хотелот.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Монастир – Скопје, со вклучен чекиран багаж до 20кг.

» Аеродромски такси и сигурносни такси.

» Сместување на All Inclusive концепт според резервираниот термин

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» туристички таккси – се плаќаат на рецепција во хотелите (2 TND за хотели со 3*, односно 3 TND за хотели со 4* и 5* по лице од ден. (1 EUR = 3,3 TND) 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции…), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување. 

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. “

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Агенцијата не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување. 

Error: Contact form not found.