На 8км од Бар се наоѓа населбата Добра Вода со плажата Велики Пијесак која поради чистата вода и големото присуство на сумпор во истата ,влегува во плажи од прва категорија ( воздушна бања).Плажата на која се наоѓаат апартманите  располага со бројни ресторани,кафетерии,слаткарници,ноќни клубови и мини маркети.На оваа плажа секојдневно пристигнуваат  туристички бродови со кои можете да ги посетите  околните острови .

Апартманите Лара С , 3*  се новоизградени и модерно опремени студиа (двокреветни, трокреветни и четворокреветни со сопствено купатило, тераса, ТВ-сателитска програма, Wi-Fi,интернет, фрижидер, клима, мини кујна со комплетна опрема,повеќето од апртманите имаат поглед на море.Објектот поседува лифт ,модерен ресторан на попокривот од зградата со преубав поглед на море  Поседуваат сопствени резeрвоари за вода.      

студио01.06-15.06 15.09-30.0915.06-01.07 01.09-15.09ЈУЛИ И АВГУСТ
1/2 наем31еур37 еур42 еур
1/3 наем35 еур42 еур50 еур
1/4 наем46 еур53 еур61 еур
1/2,1/3,1/4 ноќ/пој/по особа19 еур23 еур28 еур
1/2,1/3,1/4- полупансион по особа22 еур26 еур31 еур

Оддалеченост од плажа 130 метри                                                                                            

Цените се за наем на студио дневно

 • -Во 1/2  студио можат да се сместат  2 ,максимум 3 особи ( 2 возрасни и дете до 5 год.)
 • -Во 1/3  студио можат да се сместат  3,максимум 4 особи (2 возрасни и 2 деца до 10 год)
 • –Во 1/4  студио можат да се сместат 4,максимум  5 особи (3 возрасни и 2 деца до 10 год)
 • Попусти за гостите што користат храна:
 • -деца до 3 год.имаат бесплатен престој (на заедничко легло,без храна
 • -деца од 3 до 10 год. на заедничко легло ,плаќаат по 50% од цената
 • -деца од 3 до 12 год на посебно легло-плаќаат по 70% од цената
 • -деца до 12 год.со еден возрасен во студио 1/2 плаќа 80% од цената
 • -клима,кабелска ,ТВ ,WI-FI-гратис

Паркингот може да се обезбеди на лице место во непосредна близина на хотелот    

 •  -туристичката такса и осигурување се наплатува на рецепција(возрасни-1.50 еур,деца од 12-18 години- 1 еур ,деца од 2-12 години -0,50 еур )                             –
 • -Влегувањето  во студиото  е од 12.00ч, . напуштањето  е во 09.00ч.
 • -Цените се изразени во евра ,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62,oo ден.

Важат општите услови за патувањe на СКТМ.

[contact-form-7 404 "Not Found"]