Хотел Иглика Палас 4* се наоѓа на 100м од жичарата и на 200м од центарот, веднаш наспроти Хотел Рила, со локација лесна за пристап и до жичарата и до центарот на Боровец.

Хотелот располага со менувачница, ресторан, лоби бар, паркинг, фитнес, сауна, базен, соларуим, масажи, медицински центар.

Собите располагаат со телефон, ТВ, минибар, тоалет.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цените на хотелските соби е вклучено: употреба на базен, паркинг, интернет во лоби и рецепција, закуска од 16-17часот: кафе, чај и слатки. На апартманиските соби: употреба на базен во Хотелот, паркинг, интернет во лоби и рецепција

Попустот за рана резервација не е валиден за Новогодишните празници.

Во студио плаќаат минимум 3ца возрасни лица.

Бебешко креветче – бесплатно на барање во двокреветните соби, бебешко креветче во еко собите не е возможно.

Политика на отказ на резервација:

доцен отказ во сезона А, Ц, Д и Е – 2 ноќевања пенали, сезона Б – 100% пенали

Непојавување во хотел: во сезона А, Ц, Д и Е – 2 ноќевања пенали, сезона Б – 100% пенали

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

Задолжителна ресортска такса 0,6еур по лице на ден

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ.