Попуст за рана резервација:
– 15% за вонсезонски цeни / – 20% за сезонски цени
за 50% уплата заклучно со 31.01.2022
и целосна доплата  20 дена пред терминот на патувањето

Куќа „Цимбукас“ е лоцирана во самиот центар на Ханиоти, на исклучително убава и атрактивна локација, посебно за оние кои сакаат да уживаат во ова монденско летувалиште во ноќните часови. Има паркинг на околу 100 метри од куќата а истата е оддалечена 100-150 метри од плажа.

Располага со 4 високо квалитетни студија (полу-апартмани) кои се целосно реновирани (летото 2019г) и естетски модерно уредени. Во првиот дел од студиото има софа на пуштање или два одвоени кревети а во продолжение брачен кревет.  

Комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет и големи тераси со поглед на шеталиштето во Ханиоти. Интернетот и климата се вклучени во цената.

39.999835, 23.574837

1. Вонсезонски цени

ТерминНоќевања1во и 2ро лице3. и 4. лице
22/05-29/0578940
29/05-05/06710940
05/06-12/06711940
12/06-19/06715940
19/06-26/06718940
26/06-03/07720940

 Задолжителна доплата за 3-то лице 40 евра во случај на резервација за само 2 лица

2. Сезонски цени

ТерминНоќевања1/4 студио
03/07-10/077519
10/07-17/077539
17/07-24/077559
24/07-31/077559
31/07-07/087559
07/08-14/087559
14/08-21/087559
21/08-28/087549

3. Вонсезонски цени

ТерминНоќевања1во и 2ро лице3. и 4. лице
28/08-04/09720940
04/09-11/09719940
11/09-18/09715940
18/09-25/09711940
25/09-02/1078940

Задолжителна доплата за 3-то лице 40 евра во случај на резервација за само 2 лица

Напомени и услови:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена за прво и второ лице се намалува 10 евра (620 денари).
 • Напомена: во апартман минимум сместување вонсезонски е 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, а задолжителна е доплатата за трето лице од 40 евра (без разлика дали користат превоз).
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
  За возрасни 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 1.860 мкд. (30 евра)
                  За деца до 12 години 2.170 мкд. (35 евра) еден правец 1.550  мкд. (25 евра)
                  Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Тргнувањето од Куманово е во 02:45 часот наутро. Тргнувањето од Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, а состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи исклучиво за редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст. Попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата. 
[contact-form-7 404 "Not Found"]