Куќа „La Plage“ е лоцирана во новиот дел на Неа Флогита, прва линија море, на сама плажа. Располагаме со 3 четирикреветни студиа, 2 четирикреветни апартмани и 2 дуплекс апартмани (сите со директен, отворен поглед на море). Сите соби располагаат со пространи балкони, комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ,  сопствени реновирани тоалети со пешкири. Интернетот и климата се вклучени во цената. Паркинг простор обезбеден пред вилата. Пред вилата има кафе бар со лежалки во кој нашите патници имаат попусти и поволности.

Вонсезонски  цени 7 ноќевања со вклучен превоз по лице

ТерминНоќевања1/3+1 студио  (бр.1, 3 и 5)плаќаат 2 лица1/3+1 апартман(апартман бр.4) плаќаат 3 лица 1/4+1 апартман(апартман бр.6)   плаќаат 3 лица1/5+1 дуплекс(дуплекс бр.2)плаќаат 4 лица1/5+2 дуплекс(дуплекс бр.7)плаќаат 4 лица
22.057 ноќи8969696979
29.057 ноќи9989897989
05.067 ноќи119109109sold109
12.067 ноќи159149149soldsold
19.067 ноќи189169169129sold
26.067 ноќи209179179139159

Сезонски  цени (Цените во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања без превоз)

ТерминНоќевања 1/3+1 студио(бр.1, 3 и 5)1/3+1 апартман(апартман бр.4)1/4+1 апартман(апартман бр.6)1/5+1 дуплекс(дуплекс бр.2)1/5+2 дуплекс(дуплекс бр.7)
03.077 ноќи459sold559569629
10.077 ноќи479sold579589sold
17.077 ноќи499sold609619679
24.077 ноќи499599609619679
31.077 ноќи499599609619sold
07.08ноќи499sold609619sold
14.087 ноќи499sold609619679
21.087 ноќи489579589599649

Вонсезонски  цени

ТерминНоќевања  1/3+1 студио(бр.1, 3 и 5)плаќаат 2 лица1/3+1 апартман(апартман бр.4)плаќаат 3 лица1/4+1 апартман(апартман бр.6)плаќаат 3 лица1/5+1 дуплекс(дуплекс бр.2)плаќаат 4 лица1/5+2 дуплекс(дуплекс бр.7)плаќаат 4 лица
28.087 ноќи209179179139159
04.097 ноќи189169169129149
11.097 ноќи159149149119139
18.097 ноќи10999997999
25.09 7 ноќи8969696979

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 1.860 мкд. (30 евра)
 • За деца до 12 години 2.170 мкд. (35 евра)
 • Превоз во еден правец 1.550  мкд. (25 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
 • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица |  4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Тргнувањето од Куманово е во 02:45 часот наутро. Тргнувањето од Скопје е во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, а состанок на групата е во 03:30 часот. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување. Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда за времето и местото.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи исклучиво за редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст. Попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата. 
[contact-form-7 404 "Not Found"]