Чањ е мало туристичко место лоцирано помеѓу Петровац и Бар, со прекрасна плажа со камчиња долга околу 1200 м. Поради убавината на камчињата со кои е покриена, плажата го доби името Бисерна Обала. Изолиран од главните патишта, нуди услови за пријатен и безбеден одмор.

 Хотелот Златибор е оддалечен околу 250 метри од морето и плажата. Хотелот располага со 95 сместувачки единици, од кои повеќето имаат поглед на море. Собите се климатизирани со нови телевизори, сефови и ваги, како и нов мебел на терасите. Има ресторан на две нивоа кој исто така има пространа тераса со поглед на море, како и аперитив бар и слаткарница. Простран паркинг кој е бесплатен за гостите во хотелот. Плажата е песочна со камчиња.

ЦЕНА ЗА ЛЕТО 2021 СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ОД ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

НАПОМЕНА:

 • – За трето и четрто лице со посебен кревет во соба се одобрува 30% попуст
 • – Деца од 0-2 години имаат бесплатно користење на услугите
 • – Прво дете во двокреветна соба 1/2 од 2-12 години, добива 50% попуст, доколку е во 2 возрасни (посебен кревет за детето)
 • – Доколку во двокреветна соба 1/2 има 1 возрасен со 1 дете, во тој случај детето има 20% попуст
 • -Доколку во двокреветна соба има 1 возрасен и 2 деца од 2-12 години, во тој случај децата добиваат 30% попуст
 • – Второ дете во соба со 2 возрасни, има бесплатна услуга, доколку користи кревет заедно со родителите
 • – Паркингот е бесплатен за гостите од хотелот

ДОПЛАТИ:

 • – За single соба – 60% од цената
 • – Доплата за детско креветче изнесува 5€ по ден

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • – Туристичка такса и осигурување
 • За деца: 2-11,99 години- 0,50€ по ден
 • За тинејџери: 12-17,99 години- 1,00€ по ден
 • За возрасни 18-99 години – 1,50€ по ден
 • – Превоз

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • – За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • – Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • – Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
 •  – Задолжително патничко осигурување – може да се купи во агенцијата
 • – Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • – Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • – За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
 • – Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • – Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]