Хотелот Вихрен Палас се наоѓа на 800 м од гондолата, и 5 минути пешачење до центарот на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби, спа центар, внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, шок базен, џакузи, 3 масажни соби, ароматерапија итн…

Сите соби се со поглед кон планина и се опремени со балкон, сателитска ТВ, мини бар и телефон.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 • Бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, парна бања, детско катче, остава за ски опрема (не е под надзор), Wi-Fi на јавни места
 • Божоќна вечера на 25.12 (задолжителна)- 33еур за возрасни / 18 еур за деца 6-11.99
 • Новогодишна вечера (задолжителна)-85 еур возрасен/45 еур дете од 6-11.99 год
 • Нема стандардна вечера на 25.12 и 31.12. само Гала вечера
 • Едно или две деца од 0-05.99 – Бесплатно, креветче за бебиња на барање се доплатува 4 евра на ден
 • Едно дете од 6-11.99 на дополнително легло во сите типови на соби-бесплатно
 • Едно дете од 6-11.99 и 1 дете/бебе 0-5.99 на допол. легло со 2/4 воз.-двете деца бесплатно
 • Едно дете од 6-11.99 на редовно легло со 1 возрасен во Студио/Апп со 1 спална-50% попуст од цената за возрасен
 • Едно дете од 6-11.99 год. со 3 возрасни во Апп со 2 спални-50 % попуст од цената за возрасен
 • Можно е Сместување на 2 деца (6-11.99) на дополнително легло само на барање и потврда од хотелот
 • Второ дете 6-11.99 на дополнително легло на НП: Плаќа 14 еур во ниска сезона (01.12-27.12 & 10.03-31.03)
 • Второ дете 6-11.99 на дополнително легло на НП: Плаќа 16 еур за Нова Година и во средна сезона (28.12-09.03)
 • Второ дете 6-11.99 на дополнително легло на ПП: Плаќа 25 еур за цела сезона
 • Попусти за рана резервација-не важи за пepиoд 28.12-01.01.
 • 15% попуст за резервации направени до 01.10.2020
 • 10% попуст за резервации направени до 16.11.2020
 • Екстра попуст: Важи за резервации од 17.11.20: (7=5, 10=8, 11=9, 14=12). за пристигнувањe од 02.01.2021 до 31.03.2021. Бесплатна е последната ноќ од сместувањето
 • Двата попусти не може да се комбинираат
 • Wi-Fi на јавни места, Дозволено готвење во сите апартмани,
 • Пристап до Спа центарот и ресторанот дополнително сенаплатува на лице место, Главната зграда не е отворена за гости од Анекс зградата
 • Минимум престој 2 ноќи
 • Едно или две деца од 0-05.99 – Бесплатно, креветче за бебиња на барање се доплатува 4 евра на ден
 • Едно дете од 6-11.99 на дополнително легло во сите типови на соби-бесплатно
 • Едно дете од 6-11.99 и 1 дете/бебе 0-5.99 на допол. легло со 2/4 воз.-двете деца бесплатно
 • Едно дете од 6-11.99 на редовно легло со 1 возрасен во Студио/Апп со 1 спална-50% попуст од цената за возрасен
 • Едно дете од 6-11.99 год. со 3 возрасни во Апп со 2 спални-50 % попуст од цената за возрасен
 • Попусти за рана резервација-не важи за паерид 28.12-01.01.
 • 15% попуст за резервации направени до 01.10.2020
 • 10% попуст за резервации направени до 16.11.2020

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Организиран превоз: 40 еур повратен билет / 30 еур во еден правец
 • Важна напомена:
 • РАНО БУКИРАЊЕ не подложи на промена на термин или хотел, како и откажување на резервацијата од страна на
 • патникот. Уплатениот аванс од 50% не се враќа.
 • За резервации направени без Рано букирање, важат општите услови од Член. 6 од Договорот за патување.
 • Цените се дадени во евра, плаќањето е задолжително во денари (1еур=61.8мкд)
 • Задолжително патничко и здраствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (3 месеци), не се потребни вакцини
 • За резервација задолжителна уплата аванс од 50 % од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКМТ