ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

цените се изразени по лице на ноќ
f.c – front side hotel room
m.v – mountain view

Во цените е вклучено:

 • Сместување во соодветен вид на сместување (сите соби се опремени со мини бар, САТ ТВ, сеф, телефон, фен, wi-fi)
 • Појадок на шведска маса
 • Вечера
 • Паркинг (пред хотелот)

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка Такса – 12+г. – 1,28 еур по лице на ноќ (деца до 11,99г. Не плаќаат Туристичка такса)
 • Патничко Осигурување
 • Користење на СПА Центар (за гостите сместени во eco и lux собите, за користење на 3 часа на СПА Ценатарот (базен, сауна и парна бања) – возр./дете (6-11,99г.) – 21 еур / 10 еур)
 • Подземна гаража – 21 еур на ден (нема можност за резервација, однапред)

Попусти:

 • Попуст за 3то и 4то лице во кревет во Lux – 20% од редовната цена
 • Попуст за 3то и 4то дете во кревет за деца (6-11,99г.) во Lux – 50% од редовната цена
 • Деца (0-5,99г.) се сместуваат БЕСПЛАТНО (имаат свој кревет или детско креветче, во зависност од годините)

Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНА):

 • Новогодишна свечена вечера – возр./дете(6-11,99г.) – 97 еур. / 52 еур

Напомена:

 • Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност, по курс 1 еур. = 62 ден

Политика за плаќање и отказ:

 • За сите направени резервации потребно е уплата од 40% при самата резервација. Остатокот од износот од 60%, се уплаќа 14 дена пред влез во хотелот
 • Резервацијата може да се откаже 15 дена пред влез во хотел, БЕЗ САНКЦИИ.
 • Резервациите кои ќе се откажат 14 дена до 2 дена пред влез во хотелот, се санкционираат 40% од износот на аранжманот.
 • Резервациите кои ќе се откажат 1 ден пред влез во хотелот, се санкционираат 100%
 • Доколку клиентите го напуштат хотелот предвремено, хотелот за секој ден во кој претстојувале ќе го наплати 100%, додека деновите кои не се искористени, ќе се наплатат по 40%

*Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]