Положба: Хотелот Tecimen е лоциран во самиот центар на градот Кушадаси. Во близина на хотелот се наоѓаат сите неопходни туристички атракции, маркети, ресторани, барови, банки, продавници за сувенири. Хотелот е оддалечен на 400 метри од градската плажа и на 2.5 километри од плажата Ladies Beach.

Сместување: Хотелот Tecimen располага со вкупно 37 соби. Сите соби располагаат со сопствен балкон, сопствена бања (туш или када, тоалет,фен за коса), клима уред (со доплата во месец Јуни и Септември), ТВ, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база BB (ноќевање и појадок- шведска маса). Хотелот располага со еден ресторан  кој располага со затворен и отворен дел. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со еден бар.

Бесплатни услуги: користење на главниот ресторан за време на доручек, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, градина.

Услуги со доплата: Пијачки во барот, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови.

Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, еден бар, паркинг, 24/7 рецепција, надворешен базен, градина.

Плажа: Хотелот е оддалечен на 400 метри од градската плажа и на 2.5 километри од плажата Ladies Beach.Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода. Во близина на плажата се наоѓаат безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Водени спортови, одбојка на плажа, детско игралиште.

ЦЕНА ЗА ЛЕТО 2023

? Термини :

 • ?26.06.2023- 06.07.2023 ✅182 евра
 • ?01.07.2023- 11.07.2023 ✅198 евра
 • ?06.07.2023- 16.07.2023 ✅198 евра
 • ?11.07.2023- 21.07.2023 ✅198 евра
 • ?16.07.2023- 16.07.2023 ✅198 евра
 • ?21.07.2023- 31.07.2023 ✅198 евра
 • ?26.07.2023- 05.08.2023 ✅198 евра
 • ?31.07.2023- 10.08.2023 ✅198 евра
 • ?05.08.2023- 15.08.2023 ✅198 евра
 • ?10.08.2023- 20.08.2023 ✅198 евра
 • ?15.08.2023- 25.08.2023 ✅198 евра
 • ?20.08.2023- 30.08.2023 ✅198 евра
 • ?25.08.2023- 04.09.2023 ✅182 евра
 • ?30.08.2023- 09.09.2023 ✅167 евра
 • ?04.09.2023-14.09.2023 ✅167 евра
 • ?09.09.2023-19.09.2023 ✅167 евра
 • ?14.09.2023-24.09.2023 ✅167 евра

Error: Contact form not found.