Stream Resort е сместен во сликовитата борова шума во Пампорово. Нуди спој на традиционалниот бугарски декор и модерни содржини.

КАПАЦИТЕТ: Сите соби имаат сопствени балкони. На гостите на располаѓање им се комплетно опремени апартмани со кабловска телевизија, централно греење и бесплатен интернет. Секој сметувачки капацитет во овај хотел содржи добро опремена кујна со трпезарија. 

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ: Ресортот располага со затворен базен со хидромасажна када и велнес центар со ароматераписка парна бања, финска сауна и простории за масажа, исто така располага и со фитнес центар. Во барот во лобито и во сите ресторани има отворени камини. Гостите можат да ја користат ски гардеробата и приваниот паркинг. Обезбедена е и услуга – превоз до ски лифтот Малина.

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок  по лице на ден, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детско катче, ски гардеробер, трансфер до ски лифтот Малина, интернет, паркинг

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

 Попусти и доплати:

Дете до 5,99 години – бесплатно

Вечера – 10 евра за возрасен, деца 6-11,99 год – 5,50 евра

Капацитет на сместување:

Студио – 2 + 1 дете до 5.99 год

Апартман со една спална – 2+2 деца до 11.99 год, 3+1 дете до 11.99 год или 4 возрасни

Апартман со две спални –  4+2 деца до 11.99 год, 5+1 дете до 5.99 год

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ.